Spišský emeritný biskup je pozitívny na COVID-19, nakazený je aj rektor seminára aj 15 seminaristov

0
Spišský emeritný biskup je pozitívny na COVID-19, nakazený je aj rektor seminára aj 15 seminaristov

22.10.2020 (Webnoviny.sk) – Pozitívne testovaní na nový koronavírus boli spišský emeritný biskup Andrej Imrich aj spišský pomocný biskup Ján Kuboš. Obaja cirkevní predstavitelia sa liečia v domácej izolácie. Priebeh ochorenia je u nich mierny. Informoval o tom hovorca Spišskej diecézy Peter Majcher.

Situácia si na biskupstve nevyžiadala prijatie špeciálnych opatrení. „Chod biskupského úradu je riadne zabezpečený,“ povedal Majcher.

Pozitívny test vírus SARS-CoV-2 má aj rektor kňazského seminára v Spišskej Kapitule Peter Majda, vicerektor seminára Michal Janiga a 15 seminaristov.

Viac o téme: Koronavírus

„Priestorové podmienky seminára umožnili úplne izolovať pozitívne testovaných. Priebeh choroby je u všetkých veľmi mierny. V seminári sa naďalej vyučuje dištančnou formou,“ priblížil Majcher a dodal, že spišský biskup Štefan Sečka nie je v kontakte s ostatnými z biskupstva či zo seminára a je v poriadku.

Sídlo spišského biskupa v Spišskej Kapitule je samostatná jednotka, ohradená hradbami. To umožňuje aj lepšiu izoláciu v prípade ochorenia.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Spišský emeritný biskup je pozitívny na COVID-19, nakazený je aj rektor seminára aj 15 seminaristov © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu