Spokojní slovenskí turisti sú v Dolnom Rakúsku mimoriadne dôležití. Bratislavu navštívila dolnorakúska delegácia

0
Spokojní slovenskí turisti sú  v Dolnom Rakúsku mimoriadne dôležití.  Bratislavu navštívila dolnorakúska delegácia

11.6.2021 (Webnoviny.sk) – Toto leto sa Dolné Rakúsko zameriava predovšetkým na ponuky cykloturistiky, ktoré sa dajú rezervovať na viac dní, a očakáva opätovný nárast hostí zo Slovenskej republiky.

Krátko pred začiatkom leta informovali, v stredu 8. júna na novinárskom brunchi, v Bratislave krajinský radca pre cestovný ruch Jochen Danninger a Michael Duscher, výkonný riaditeľ spoločnosti Niederösterreich Werbung, o rozmanitosti Dolného Rakúska a o mnohých cyklistických a kulinárskych ponukách v dolnorakúskom regióne. Súčasťou diplomatickej návštevy bolo i stretnutie na Rakúskom veľvyslanectve s rakúskou veľvyslankyňou na Slovensku Margit Bruck-Friedrichovou.

„Túžba po cestovaní je tento rok naozaj veľká a to platí aj o požiadavkách slovenských turistov smerom k dolnorakúskym výletným atrakciám a miestam. Naši hostia zo Slovenska patria v Dolnom Rakúsku k top desiatim krajinám, ktorých turisti najčastejšie navštevujú náš región pokiaľ ide o počet prenocovaní. Preto je pre mňa veľmi dôležité, aby sme našej susednej krajine odkázal, že toto leto sa u nás v Dolnom Rakúsku môžu cítiť nielen mimoriadne príjemne, ale predovšetkým bezpečne. Naši hostitelia v posledných mesiacoch intenzívne pracovali na viac ako 40 cyklistických ponukách, ktoré si môžete rezervovať hneď na niekoľko dní. Všetky potrebné informácie starostlivo spracúvame a sú k dispozícii na oficiálnej webovej stránke www.dolne-rakusko.info,“ hovorí Jochen Danninger, krajinský radca pre cestovný ruch a pokračuje. „Spolu s rakúskou veľvyslankyňou Margit Bruck-Friedrichovou a Václavom Mikom, generálnym riaditeľom Slovenskej agentúry pre cestovný ruch, pracujeme na tom, aby bola naša spolupráca v budúcnosti ešte viac sieťovo prepojená. Vďaka zameraniu Dolnorakúskej krajinskej výstavy 2022 v Marchfelde a rozšíreniu východnej železničnej trate Marchegg, sa tento rozvoj v nasledujúcich rokoch výrazne zrýchli!“

„Spolu s Nemeckom, Českou republikou a Maďarskom je pre nás Slovensko jedným zo štyroch najdôležitejších zdrojových trhov. Približne so 100 000 prenocovaniami v roku 2019 sa počet prenocovaní od roku 2008 viac ako strojnásobil. Okrem toho sa na slovenskom trhu prezentujeme aj komplexnými komunikačnými aktivitami, ako je napríklad mediálna príloha koncom júna. Ústrednou témou tejto sezóny je cyklistika. V rámci cestovného ruchu máme unikátne postavenie, pokiaľ ide o kvalitu toho, čo ponúkame: 10 špičkových cyklotrás, tri medzinárodné cyklotrasy v sieti EuroVelo, viac ako 4 000 km značených cyklotrás, 14 trás z kategórie Cyklistika pre deti a 180 podnikov prispôsobených potrebám cyklistov. A ako lepšie zavŕšiť dokonalú dovolenku v Dolnom Rakúsku, než v jednom z našich 200 hostincov prezentujúcich dolnorakúsku pohostinnosť a kultúru? Hostia môžu očakávať osviežujúcu regionálnu a autentickú kuchyňu a lahodné vínne zážitky,“ informoval Michael Duscher, generálny riaditeľ spoločnosti Niederösterreich Werbung.

Všetky informácie k výletom na bicykli nájdete na stránke:
www.dolne-rakusko.info/cyklistika

Informačný servis

Viac k témam: Dolné Rakúsko, PR, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Spokojní slovenskí turisti sú v Dolnom Rakúsku mimoriadne dôležití. Bratislavu navštívila dolnorakúska delegácia © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu