Športové celebrity nešetria superlatívmi na adresu Djokoviča a Federera, finále bolo strhujúce

15.7.2019 (Webnoviny.sk) – Tenisoví génovia či hrajúce legendy kurtov. Superlatívy a slová uznania na výkony Novaka Djokoviča a Rogera Federera vo finále 133. ročníka Wimbledonu nemali konca-kraja.

Knieža” Novak zdolal “kráľa” Rogera v päťsetovej bitke, ktorá trvala bezmála 5 hodín a meno víťaza priniesol až dodatkový tajbrejk za stavu 12:12, ktorý sa v mužskej dvojhre na londýnskej tráve hral po prvý raz.

Napínavý súboj šampiónov

Úžasné finále, gratulácia Nolemu aj Rogerovi! Dosiahli ste najvyššiu úroveň tejto hry. Bol to napínavý súboj dvoch šampiónov na tráve, ktorí nemajú na tomto povrchu konkurenciu. Ďakujem za urputný, ale aj férový boj,” zložil poklonu obom finalistom legendárny Austrálčan Rod Laver.

Srbské médiá rovnako vyzdvihujú oboch tenistov, ale o čosi viac, logicky, svojho hráča. “Roger Federer je wimbedonský rekordér, ale súčasný vladár na londýnskej tráve sa volá Novak Djokovič,” zareagoval portál B92.net. Na zdôraznenie napísaného ešte doplnil: “Novak vyhral štyrikrát Wimbledon z posledných šiestich ročníkov a päťkrát z deviatich. Je oprávnene kráľom trávy.”

Priamo v hľadisku centrálneho dvorca si okrem Lavera či členov britskej kráľovskej rodiny pozreli strhujúce finále aj ďalší niekdajší miestni šampióni Švéd Stefan Edberg a Nemec Boris Becker. Trojnásobný víťaz Becker, ktorý bol v minulosti aj členom trénerského štábu Novaka Djokoviča, o úspešnom obhajcovi tituli na twitteri napísal: “Keď vtrhol na tenisovú párty, ktorá dovtedy patrila Rogerovi a Rafovi, musel sa toho veľa naučiť. Teraz po zisku 16. grandslamového titulu azda už nik nepochybuje o veľkosti Novaka Djokoviča.”

Radosť sledovať taký zápas

Aj ďalší niekdajší tenisový šampión Brazílčan Gustano Kuerten sa po zhliadnutí veľkého finále nebránil použiť superlatívy. “Aký pozoruhodný zápas v podaní dvoch legiend a géniov tenisu. Veľká gratulácia obom,” odkázal trojnásobný šampión Roland Garros. “Nole, paráda! Tak už sú štyria s minimálne piatimi wimbledonskými titulmi v otvorenej ére,” reagoval Američan Brad Gilbert.

Uznávaný tréner a tenisový odborník reagoval na fakt, že Djokovič sa piatym triumfom dotiahol na Švéda Björna Borga a ďalej môže poľovať na Američana Peta Samprasa (7 titulov) a Rogera Federera (8). Slová uznania pridala aj ženská wimbledonská šampiónka z roku 1997 Martina Hingisová. “Potlesk v stoji pre oboch finalistov! Je to radosť, ale aj privilégium pozerať sa na takýto zápas,” uznala 38-ročná košická rodáčka.

Tenisový Michael Jordan

Djokovič a Federer majú veľa priaznivcov aj medzi zástupcami iných športov. Srbský basketbalista Bogdan Bogdanovič si na sociálnej sieti dovolil vzletné prirovnanie. “Woow, Nole! Si motivácia aj inšpirácia. A zároveň tenisový Michael Jordan,” napísal hráč Sacramenta v NBA. Gratulačný status “zavesil” aj španielsky majster hry deravých košov Pau Gasol. “Ďakujem Nole a Roger! Ponúkli ste nám viac ako len tenisový zápas.” Nemecký futbalista v službách Realu Madrid Toni Kroos bol stručný, ale výstižný. “Klobúky dolu, Nole a Roger.”

Zobraziť fotogalériu k článku:
Wimbledon (finále): Novak Djokovič – Roger Federer (fotografie)

Podľa niekdajšieho britského tenistu Grega Rusedského sa Djokovič piatym titulom definitívne zaradil medzi wimbledonských velikánov. “Na Wimbledone už je medzi najväčšími, Nole však má aj 16 grandslamových titulov a čochvíľa ich bude mať sedemnásť. Väčšieho favorita na nadchádzajúcom US Open nevidím,” napísal 45-ročný, kedysi skvele podávajúci ľavák.

Viac k témam: Wimbledon
Zdroj: Webnoviny.sk – Športové celebrity nešetria superlatívmi na adresu Djokoviča a Federera, finále bolo strhujúce © SITA Všetky práva vyhradené.