Starosta Devínskej Novej Vsi vyzýva vládu, aby zatvorila automobilku Volkswagen v Bratislave (video)

15.3.2020 (Webnoviny.sk) – Starosta mestskej časti Bratislava – Devínska Nová Ves Dárius Krajčír vyzýva pre šírenie koronavírusu na zatvorenie fabriky Volkswagen v Bratislave.

Viac o téme: Koronavírus

“Vyzývam vládu Slovenskej republiky a ústredný krízový štáb Slovenskej republiky, aby okamžite prijal nariadenie o uzatvorení fabriky v Devínskej Novej Vsi,” žiada starosta na videu zverejnenom na sociálnej sieti. Stojí pritom spolu s hasičmi pred bránou bratislavskej automobilky, ktorá sa nachádza v katastrálnom území Devínskej Novej Vsi.

“Pracuje tu 11 tisíc zamestnancov a ja neverím, že sú dodržané všetky hygienické a protiepidemiologické nariadenia a opatrenia,” tvrdí starosta Devínskej Novej Vsi. Vládu, premiéra, ako aj všetkých kompetentných vyzýva, aby toto opatrenie urobili čo najskôr. “Cítime sa byť ohrození a právom. Pracujú tu aj cudzinci a ľudia, ktorých ťažko skontroluje náš zdravotnícky systém,” konštatuje Krajčír na videu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Agentúru SITA požiadala o stanovisko aj spoločnosť Volkswagen Slovakia.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Starosta Devínskej Novej Vsi vyzýva vládu, aby zatvorila automobilku Volkswagen v Bratislave (video) © SITA Všetky práva vyhradené.