Domov Správy Rusom sa zrejme nepodarí dobyť celú Doneckú oblasť, bude to prekážka pre...

Rusom sa zrejme nepodarí dobyť celú Doneckú oblasť, bude to prekážka pre ich maximalistické ciele na Ukrajine

15.8.2022 (Webnoviny.sk) – Rusku sa pravdepodobne nepodarí dobyť celú Doneckú oblasť. V najnovšej správe to na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedlo britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vodca samozvanej separatistickej Doneckej ľudovej republiky (DĽR) Denis Pušilin minulý týždeň povedal, že dátum referenda o pripojení DĽR k Rusku bude vyhlásený po „úplnom oslobodení DĽR“. Ešte predtým investigatívni novinári zverejnili dôkazy o plánovacej stratégii DĽR na uskutočnenie takéhoto referenda a na zabezpečenie toho, aby aspoň 70 percent hlasov bolo za pripojenie k Rusku.

Podľa Britov je pravdepodobné, že Rusko je v pokročilom štádiu plánovania usporiadania referenda, aj keď nie je jasné, či už bolo prijaté konečné rozhodnutie pokračovať v hlasovaní. Pre Kremeľ však podľa Londýna doterajšia neschopnosť ruskej armády obsadiť celú Doneckú oblasť bude predstavovať prekážku pre jej maximalistické ciele na Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Donecká ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusom sa zrejme nepodarí dobyť celú Doneckú oblasť, bude to prekážka pre ich maximalistické ciele na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version