Šťastlivec z Michiganu vyhral tretí najvyšší jackpot v histórii amerických lotérií

24.1.2021 (Webnoviny.sk) – V americkom štáte Michigan vyhral neznámy šťastlivec jackpot vo výške 1,05 miliardy dolárov (takmer 864 miliónov eur), čo je tretia najvyššia výhra v histórii amerických lotérií. Výherný tiket bol zakúpený v obchode Kroger na detroitskom predmestí Novi.

Gigantická výhra v lotérii Mega Millions sa zrodila iba niekoľko dní po tom, ako niekto v štáte Maryland uhádol všetky čísla v lotérii Powerball a získal jackpot 731,1 milióna dolárov (asi 601 miliónov eur).

Výherca astronomickej sumy má dve možnosti, ako si nechať vyplatiť výhru. Ak sa rozhodne pre vyplácanie v 30 ročných splátkach, dostane postupne celú sumu 1,05 miliardy dolárov.

Avšak, v prípade, že bude chcieť vyplatenie celej výhry naraz, dostane „iba“ 776,6 milióna dolárov pred zdanením, čo v čistom vychádza približne 557 miliónov dolárov. Podľa štatistík si väčšina výhercov napriek tomu vyberie vyplatenie celej sumy naraz.

Viac k témam: jackpot, lotéria
Zdroj: Webnoviny.sk – Šťastlivec z Michiganu vyhral tretí najvyšší jackpot v histórii amerických lotérií © SITA Všetky práva vyhradené.