Štát už na nájomnom vyplatil viac ako 65 miliónov eur a nové žiadosti stále prichádzajú

29.3.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo hospodárstva SR pokračuje vo vyplácaní dotácií na nájomné. Doteraz v rámci prvej i druhej vlny vybavil 37 743 žiadostí v celkovej sume 65,4 milióna eur. Ako pre agentúru SITA doplnil rezort hospodárstva, termín na samotné podávanie žiadostí predĺžil do 30. júna tohto roka, podnikatelia však stále budú môcť žiadať o pomoc len za obdobie do konca marca.

Podniky môžu o pomoc v rámci druhej vlny žiadať od 16. decembra 2020. Nárok na pomoc majú nielen podnikatelia, ktorí mali z dôvodu štátom prijatých opatrení zatvorené, ale aj tí, ktorí mali obmedzené prevádzky. Kým v rámci prvej vlny bol jednou z podmienok získania dotácie vznik nájomného vzťahu pred 1. februárom 2020, po novom sa tento dátum posúva na 1. augusta 2020.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Podobne ako v rámci dotácií na nájomné počas prvej vlny, aj tentoraz sú oprávnenými žiadateľmi o dotáciu nájomcovia, ktorí o peniaze žiadajú prostredníctvom prenajímateľa. Dotáciu možno poskytnúť nájomcovi vo výške, v akej bola poskytnutá zľava z nájomného na základe dohody medzi prenajímateľom a nájomcom, najviac však vo výške 50 percent nájomného za obdobie sťaženého užívania.

Viac k témam: dotácie na nájomné, Ekonomické dopady koronavírusu, finančná pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk – Štát už na nájomnom vyplatil viac ako 65 miliónov eur a nové žiadosti stále prichádzajú © SITA Všetky práva vyhradené.