Strana SaS nepodporí Holého novelu zákona o verejnom obstarávaní

0
Strana SaS nepodporí Holého novelu zákona o verejnom obstarávaní

31.12.2020 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) má výhrady k novele zákona o verejnom obstarávaní a v súčasnej podobe ju nepodporí. Ako povedal predseda strany a minister hospodárstva Richard Sulík, novela so sebou nesie viacero pochybností. Aktuálne pritom končí medzirezortné pripomienkové konanie k návrhu.

Podľa podpredsedu SaS a ministra školstva Branislava Gröhlinga je kľúčové, aby podlimitné zákazky neboli vyňaté zo zákona, ale išli v samostatnom režime pravidiel. Obstarávanie úplne mimo rámec pravidiel stanovených zákonom o verejnom obstarávaní ide podľa neho ruka v ruka s výrazným znížením hospodárskej súťaže a rizikom, že súťaž môže byť korupčná a vopred dohodnutá.

„Riziko je tak skutočne obrovské. Budeme preto trvať na nastavení jasných zjednodušených pravidiel pre podlimitné zákazky a zákazky s nízkou hodnotou. Za principiálne považujeme tiež, aby podnety v prípade pochybenia pri zákazkách mohla podávať aj verejnosť či mimovládne organizácie,“ povedal Gröhling.

Novela zákona o verejnom obstarávaní podľa strany SaS mení zásadným spôsobom spôsob obstarávania. „Preto aj verejne žiadame vicepremiéra pre legislatívu Štefana Holého, aby bolo predĺžené medzirezortné pripomienkové konanie do konca januára. To vytvorí priestor pre lepšie posúdenie navrhovaných zmien,“ uzavrela predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.

Viac k témam: verejné obstarávanie, zákon o verejnom obstarávaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Strana SaS nepodporí Holého novelu zákona o verejnom obstarávaní © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu