Strana Smer-SD vníma konflikt na Ukrajine ako americko-ruskú záležitosť

0
Strana Smer-SD vníma konflikt na Ukrajine ako americko-ruskú záležitosť

24.2.2022 (Webnoviny.sk) – Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) odmieta použitie agresívnej vojenskej sily na dosiahnutie ruských cieľov a považuje ho za hrubé porušenie medzinárodného práva. Strana to uviedla v stanovisku, ktoré zaslal jej hovorca Ján Mažgút.

Konflikt medzi USA a Ruskom

Ruská federácia sa podľa Smeru-SD po opätovnom obnovení svojho mocenského postavenia rozhodla riešiť ohrozenie vlastných národných záujmov vojenskou silou.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Ruská federácia nechce rešpektovať ďalšie rozširovanie NATO a posilňovanie bezpečnosti susedných krajín na úkor Ruska. Vojenský konflikt na Ukrajine nie je konfliktom medzi Ukrajinou a Ruskom, je to konflikt medzi USA a Ruskom, obeťou ktorého sú bežní občania Ukrajiny. Títo ľudia si zaslúžia humanitárnu podporu a pomoc vrátane našich slovenských kapacít,“ zdôraznila strana.

Národný záujem Slovenska

Konflikt na Ukrajine vníma ako americko-ruskú záležitosť. „Ak ale EÚ nezareaguje na tento konflikt na európskom kontinente suverénne a nezávisle, môže sa sama stať jeho obeťou a najviac naň doplatí. Národným záujmom Slovenska je nebyť súčasťou tohto konfliktu a neprispievať k ďalšiemu zvyšovaniu napätia. Slovensko nemá žiadny dôvod cítiť sa ohrozené bezprostredným vojenským konfliktom,“ mieni Smer-SD.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Aktuálna situácia na Ukrajine (fotografie)

Kroky súčasnej vlády a prezidentky Zuzany Čaputovej však podľa strany k takémuto zvyšovaniu napätia prispievajú. „Najvyšší ústavní činitelia SR sú naivní, ak sa domnievajú, že dlhodobá prítomnosť amerických vojakov na území Slovenska má slúžiť k zvýšeniu bezpečnosti Slovenska. Táto prítomnosť bude slúžiť len americkým záujmom približovať sa k hraniciam Ruskej federácie. Smer-SD verí, že občania SR americké základne odmietnu v referende,“ priblížili predstavitelia Smeru-SD.

Zároveň potvrdili, že plne rešpektujú členstvo Slovenska v Európskej únii (EÚ) a NATO. „Je povinnosťou EÚ, aby spoločne s Ruskou federáciou a ďalšími krajinami našli mierové riešenie. Jedine mier garantuje spokojný život a prosperitu,“ dodala strana.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Strana Smer-SD vníma konflikt na Ukrajine ako americko-ruskú záležitosť © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu