Domov ŠPORT Ostatné športy Strolz je po 1. kole lídrom slalomu v Pekingu, bratia Žampovci sa...

Strolz je po 1. kole lídrom slalomu v Pekingu, bratia Žampovci sa nedostali ani do najlepšej tridsiatky

16.2.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenskí súrodenci Žampovci nefigurujú v najlepšej tridsiatke po prvom kole súťaže v slalome mužov na zimných olympijských hrách v Pekingu.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu

Adamovi Žampovi patrí tridsiata druhá a Andreasovi Žampovi tridsiata tretia priečka s veľkým odstupom na horné pozície výsledkového poradia.

Na čele je po 1. kole Strolz

Na čele vyrovnaných pretekov je Rakúšan Johannes Strolz s náskokom dvoch stotín sekundy pred Nórom Henrikom Kristoffersenom a šesť stotín pred ďalším nórskym slalomárom Sebastianom Fossom-Solevaagom. Švajčiar Loic Meillard na štvrtom mieste už zaostáva o 30 stotín. Piaty je Nemec Linus Strasser s odstupom 33 stotín.

Žampovci urobili v Pekingu výnimku

Adam Žampa na 32. mieste zaostáva za lídrom o 3,84 s, mladší Andreas má odstup 4,14 s na prekvapujúceho víťaza kombinácie Strolza. Žampovci už niekoľko rokov preferujú obrovský slalom a slalom vo Svetovom pohári prakticky nejazdia.

Na ZOH v Pekingu však urobili výnimku. Najlepším výsledkom Adama Žampu na ZOH v slalome je senzačné šieste miesto zo Soči 2014. Pred štyrmi rokmi v Pjongčangu obsadil 24. priečku

Prvé kolo v Jen-čching National Alpine Skiing Centre dokončilo iba 52 z pôvodného počtu 87 slalomárov. Druhé kolo sa začne o 6.45 h SEČ. Najprv sa predstaví najlepšia tridsiatka v obrátenom poradí a potom pretekári od 31. miesta vyššie.

Viac k témam: Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – Strolz je po 1. kole lídrom slalomu v Pekingu, bratia Žampovci sa nedostali ani do najlepšej tridsiatky © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version