Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

AKČNÉ TIPY INVESTÍCIE KORONAVÍRUS MAGAZÍN PODNIKANIE

Študenti prišli v dôsledku koronakrízy o prácu, mnohí nemajú ani finančnú rezervu

Zdieľať

Študenti sa snažia privyrobiť si popri škole, ako vedia, no koronavírusová kríza im prekazila plány.Mnohí nemajú ani finančnú rezervu.

Každý štvrtý vysokoškolák prišiel v dôsledku koronavírusu o prácu. Ukázal to online prieskum internetového portálu Študentské financie, o ktorom agentúru SITA informoval Patrik Lučan z redakcie portálu. Z výsledkov výskumu ďalej vyplýva, že rovnako 75 percent študentov má obavy, že koronakríza negatívne ovplyvní ich finančnú situáciu.

Celkovo 73 percent študentov uviedlo, že počas krízy spôsobenej vírusom došlo k zníženiu príjmu v ich rodine. Prácu má stále 38 percent študentov, väčšina z nich formou brigády.

Prečítajte si aj: Dubnica vyjde podnikateľom v ústrety, odpustí im nájomné

Prácu na trvalý pracovný pomer uvádza 5 percent respondentov, ako freelenceri pracujú necelé 3 percentá študentov.

Polovica študentov v prieskume uviedla, že má úspory väčšie ako 300 eur, 20 percent študentov uviedlo, že v súčasnosti nemajú žiadnu finančnú rezervu.

Pozrite si: Bratislava utrpela veľké straty, primátor Vallo žiada vládu o financie a aj mobilnú testovaciu jednotku

Internetový portál uskutočnil online prieskum v apríli na vzorke 860 respondentov. Tými boli študenti vysokých škôl, ktorí študujú dennou formou štúdia, vo veku od 19 do 25 rokov.

Zdroj: Webnoviny.sk

Tagy
Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár