Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Ekonomika

Študenti sa nemusia obávať nedostatku letných brigád, pracovný trh ponúka množstvo príležitostí

Sita
Zdieľať

6.6.2021 (Webnoviny.sk) – Napriek pretrvávajúcej pandemickej situácii bude brigádnych príležitostí pre mladých počas letných prázdnin veľa. Nezamestnaní totiž hľadajú najmä trvalé pracovné miesta a pre pandémiu je na trhu aj nedostatok agentúrnych pracovníkov.

Práve preto by sa mali mladí chopiť šance a nečakať s výberom brigády na poslednú chvíľu. V tlačovej správe to uviedla spoločnosť Grafton Slovakia.

Množstvo príležitostí

„Pracovný trh ponúka pre mladých ľudí množstvo príležitostí na nájdenie si letnej brigády, aj napriek stále prebiehajúcej nepriaznivej epidemiologickej situácii,“ tvrdí Renáta Zalubel z Grafton Slovakia.

Ako dodala, pandémia síce zvýšila počet nezamestnaných, avšak väčšina z nich uprednostňuje stabilné zamestnanie pred letnými brigádami. „Tým sa zvyšujú šance na nájdenie si letnej brigády pre mladých ľudí,” uviedla.

Najväčšia šanca v cestovnom ruchu

Potenciálni záujemcovia o letné brigády z radov mladých ľudí majú najväčšiu šancu nájsť si sezónnu prácu v cestovnom ruchu, v gastro priemysle, v hotelierstve a v obchode. Ďalšími dostupnými sektormi sú administratíva a rôzne pomocné práce vo výrobnom, ale aj nevýrobnom sektore.

Personálna agentúra Grafton Slovakia pôsobí v Bratislave, Nitre, Košiciach, Prešove a Žiline. Je súčasťou Gi Group. Patrí medzi poskytovateľov outplacementových služieb a poradenstva, ako aj výberu zamestnancov pomocou assessment centier, špeciálnych testov a dodatočne ponúka poradenský servis v oblasti ľudských zdrojov.

Viac k témam: brigáda, letná brigáda, letné prázdniny, nezamestnaní, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Študenti sa nemusia obávať nedostatku letných brigád, pracovný trh ponúka množstvo príležitostí © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X