Študenti zriadili telefonickú linku pre seniorov v izolácii, potešiť ich môžu vtipy či básne

Študenti z kanadského Calgary vytvorili telefonickú linku s cieľom pomôcť seniorom v domácej izolácii. Projekt nazvali Joy 4 All (v preklade Radosť pre všetkých). Po vytočení telefónneho čísla si môže volajúci určiť, čo by rád počul – vtip, báseň či pozitívnu správu.

Databázu nahrali vopred a pravidelne ju aktualizujú, pričom vítaná je aj vlastná tvorba. Nové príspevky chcú zabezpečiť po celý čas trvania pandémie koronavírusu.

Prečítajte si, kto na Slovensku pomáha svojim vysielaním zadarmo

Koordinátorka projektu Katie Mahon pre CNN uviedla, že žiaci a mládež chcú takýmto spôsobom dať starším a izolovaným ľuďom najavo pocit spolupatričnosti.

„Uvedomili si, že nie každý má prístup k smart zariadeniam a internetu, alebo nemá potrebné technické zručnosti, takže sa rozhodli vytvoriť most so seniormi cez telefonickú linku,“ objasnila.

„Spustili sme to pred menej ako týždňom a zaznamenali sme už viac ako 1800 telefonátov a stále pribúdajú ďalšie,“ dodala Mahon.

Zdroj: Webnoviny.sk – Študenti zriadili telefonickú linku pre seniorov v izolácii, potešiť ich môžu vtipy či básne © SITA Všetky práva vyhradené.