Štyria obvinení z policajnej akcie Agentúra pôjdu na slobodu, sudkyňa nevyhovela návrhu prokurátora

0
Štyria obvinení z policajnej akcie Agentúra pôjdu na slobodu, sudkyňa nevyhovela návrhu prokurátora

22.1.2022 (Webnoviny.sk) – Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) nevyhovela návrhu prokurátora a štyri osoby obvinené zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prepustila z väzby na slobodu, keďže neboli zistené dôvody kolúznej väzby ani u jedného z obvinených. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Bednáriková. Sudkyňa rozhodla v piatok 21. januára v noci.

U obvineného K. C. súd nezistil ani dôvod útekovej väzby a u obvineného M. Š. nebol zistený ani dôvod preventívnej väzby. Rozhodnutie súdu nie je právoplatné, nakoľko prokurátor podal proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR.

Ako informuje portál tvnoviny.sk, medzi prepustenými je aj Róbert Bulla, ktorý mal podľa vyšetrovateľa riadiť zločineckú skupinu. Malo sa tak diať v čase, kedy riadil inšpektorát práce v Nitre, kde pôsobil sedem rokov a skončil v roku 2019. Vyšetrovateľ NAKA ho viní z toho, že tisíce eur mal inkasovať aj do vlastného vrecka.

Skupina čelí obvineniam z brania úplatkov od podnikateľov za „ochranu“ pri nelegálnej výrobe cigariet či nedovolenom zamestnávaní cudzincov. Za finančné odmeny mali zariadiť, že ich úrady nebudú riešiť a vyšetrovať.

Polícia v utorok 18. januára po akcii Agentúra obvinila 12 osôb. Niektorí obvinení pôsobili v rôznych štátnych inštitúciách.

Viac k témam: Akcia „Agentúra“, Kolúzna väzba, Korupcia, Väzba, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Štyria obvinení z policajnej akcie Agentúra pôjdu na slobodu, sudkyňa nevyhovela návrhu prokurátora © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu