Šubová kritizuje spôsob riadenia štátnych hmotných rezerv Rudolfom, z postu chcela odísť sama

23.9.2020 (Webnoviny.sk) – Zuzana Šubová už nie je podpredsedníčkou Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR. V stredu ju z tejto funkcie odvolala vláda. Šubová pritom tento post chcela opustiť sama. Informovala o tom začiatkom týždňa, pričom ako dôvod uviedla nekompetentné a netransparentné riadenie úradu nominantom strany SaS Jánom Rudolfom. Média o svojich zisteniach chcela informovať až po tom, ako sa stretne s predsedom vlády Igorom Matovičom.

Matoviča informácie znepokojili

Ten jej podľa vlastných slov po ich spoločnom pondelkovom rokovaní povedal, aby konala “v súlade so svojím svedomím”. Štátne rezervy sú podľa neho v kompetencii SaS a hoci ho informácie, ktoré mu Šubová poskytla znepokojili a bol by rád, keby tento úrad fungoval vzorovo, nechcel ich nijako vyhodnocovať.

“Nechávam to na svojho koaličného partnera,” skonštatoval ešte v pondelok premiér.

Ako po rokovaní kabinetu uviedol minister hospodárstva Richard Sulík, za odchodom podpredsedníčky Zuzany Šubovej sú v prvom rade osobné dôvody. “Sú to osobné spory medzi predsedom a podpredsedníčkou. Občas sa nájdu dvaja ľudia na tomto svete, ktorí narazia na seba ako kosa na kameň, a to sa stalo v tomto prípade,” priblížil minister.

Mrzí ho pritom, že sa podpredsedníčka rozhodla tieto osobné veci komunikovať verejne, ale považuje to za jej rozhodnutie. “Snažil som sa to urovnať, bohužiaľ, nie všetka snaha v živote vedie k úspechu,” uzavrel Sulík.

Podozrivé nákupy pomôcok za Kičuru

Vedenie SŠHR sa vymenilo v polovici mája. Úrad dovtedy dočasne riadila Lucia Gocníková po tom, ako kabinet pre podozrivé nákupy ochranných pomôcok potrebných pre boj s koronavírusom z tohto postu odvolal Kajetána Kičuru.

Ten bol na čele štátnych rezerv osem rokov. Novým predsedom sa stal Ján Rudolf a podpredsedníčkou Zuzana Šubová.

Minister hospodárstva Sulík sa vtedy vyjadril, že sú najlepšou zárukou toho, že úrad bude postupovať maximálne transparentne a hospodárne. Samotný Rudolf doplnil, že jeho cieľom je transparentné a efektívne fungovanie bez akýchkoľvek korupčných škandálov.

Viac k témam: Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí)
Zdroj: Webnoviny.sk – Šubová kritizuje spôsob riadenia štátnych hmotných rezerv Rudolfom, z postu chcela odísť sama © SITA Všetky práva vyhradené.