Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Slovensko Správy

Súd v kauze vraždy Kuciaka: Je to možné? Kočner je nevinný!

Zdieľať

Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku sa dnes odohralo ďalšie pojednávanie v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Z obžalovaných bol prítomný iba Marian Kočner, Alena Zsuzsová a Tomáš Szabó súhlasili s konaním v neprítomnosti.

Podľa súdu sú Marián Kočner aj Alena Zsuzsová v prípade vraždy Jána Kuciaka nevinní. Skutok sa podľa súdu stal, ale nie je preukázané, že ho spáchali oni dvaja.

Rodičia Kuciakovci aj Zlatica Kušnírová odišli zdrvení z pojednávacej miestnosti ešte počas čítania rozsudku.

Prokurátor v rámci svojej reči navrhol všetkým trom obžalovaným na základe doterajšej bezúhonnosti a priaznivým prognózam prevýchovy tresty 25 rokov väzenia. Rozsudok mal padnúť už v stredu 5. augusta, ale predsedníčka senátu Ružena Sabová zrušila termín pojednávania z dôvodu nutnosti pokračovania v porade senátu o pripravovanom rozsudku.

Tomáš Szabó je vinný z účasti na vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, dostal 25 rokov väzenia.

Po vynesení verdiktu majú prokuratúra aj obhajoba právo podať odvolanie, prípadom by sa tak zaoberal Najvyšší súd SR.

Prečítajte si, kto je vzorom pre mladých ľudí

Kauza vraždy novinára Kuciaka

Obžalovaní sú v tomto prípade podnikateľ Marian Kočner, jeho známa Alena Zsuzsová a bývalý policajt Tomáš Szabó.

Na samostatné konanie bol v prípade vraždy novinára vyčlenený bývalý vojak Miroslav Marček, ktorý sa priznal, že zastrelil Kuciaka, jeho snúbenicu aj podnikateľa Molnára v roku 2016. Tento obžalovaný bol v pondelok 6. apríla neprávoplatne odsúdený na 23 rokov väzenia.

Účasť na vražde priznal aj Zoltán Andruskó. Po dohode o vine a treste s prokurátorom mu súd uložil trest 15 rokov väzenia. Andruskó od svojho zadržania na jeseň 2018 spolupracoval v kauze vraždy Kuciaka s vyšetrovateľmi. Kuciaka a jeho snúbenicu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta.

Kuciak bol investigatívnym novinárom a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Kočnera. Súdny proces v tejto kauze sa začal v januári tohto roku, pričom súd už vypočul všetkých navrhnutých svedkov. Oboznámil sa tiež s ďalšími dôkazmi, medzi nimi napríklad s komunikáciou obžalovaných Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej v aplikácii Threema, telefonátom obžalovaného podnikateľa s neskôr zavraždeným Kuciakom, alebo napríklad s článkami zavraždeného.

Zdroj: Webnoviny.sk – Súd v kauze vraždy Kuciaka: Kočner si vypočuje rozsudok alebo sa prípad vráti do fázy dokazovania © SITA Všetky práva vyhradené.

Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár