Sudkyňa Kosová súdnu mapu od začiatku len kritizuje, Kolíková jej výzve preto vôbec nedôveruje

16.2.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) nerozumie aktivite sudkyne Marcely Kosovej, ktorá vytvorila výzvu na podporu súdnej mapy. Ako šéfka rezortu spravodlivosti uviedla pre agentúru SITA, je ťažké uveriť úprimnosti zámeru, ak list na podporu súdnej mapy posiela niekto, kto je od začiatku jej kritikom. Stanovisko ministerky poskytol Peter Bubla z tlačového oddelenia ministerstva spravodlivosti.

Kolíková je zástancom normálnej, konštruktívnej diskusie oprostenej od nánosov zbytočných emócií. „Tak ako doteraz, chcem aj naďalej normálne diskutovať so všetkými, ktorí takúto normálnu diskusiu chcú. Teším sa záujmu sudcov o tieto debaty a teším sa v nadchádzajúcich dňoch aj na ďalšie stretnutia a diskusie s nimi, ktoré sme pripravili k súdnej mape,“ dodala Kolíková.

Členka Súdnej rady SR a sudkyňa Krajského súdu v Bratislave Marcela Kosová, ktorá patrí medzi verejných kritikov návrhu novej súdnej mapy, poslala v pondelok 15. februára ministerke spravodlivosti výzvu s podpismi na podporu návrhu novej súdnej mapy. Od pondelka 8. februára ju podpísal len jeden sudca a ďalší sudca uviedol, že súhlasí so súdnou mapou, ale pod výzvu sa nepodpísal.

Viac k témam: súdna mapa
Zdroj: Webnoviny.sk – Sudkyňa Kosová súdnu mapu od začiatku len kritizuje, Kolíková jej výzve preto vôbec nedôveruje © SITA Všetky práva vyhradené.