Sulík bude trvať na štátnej pomoci obchodníkom s nájmami. Načrtol už aj scenár, ako by to mohlo fungovať

21.4.2020 (Webnoviny.sk) – Téma preplácania nájmov nie je podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka mŕtva. „Som dohodnutý s ministrom financií Eduardom Hegerom, že túto tému budeme riešiť zajtra večer na koaličnej rade. Stále mám nádej, že pomôžeme obchodníkom vysporiadať sa s nájmami,“ uviedol šéf rezortu hospodárstva.

Ak štát podľa neho zakázal prevádzkam dosahovať tržby, musí im pomôcť s nákladovými položkami. Ako dodal, podnikateľom pomohli so mzdami pre zamestnancov, klesli im účty za energie, umožnili im odložiť si splátky, ostáva už iba nájomné.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Minister načrtol scenár, podľa ktorého by časť nájomného oželel prenajímateľ, časť by zaplatil štát a ostalo by malé percento, niekde medzi 10 až 20, ktoré by zaplatil obchodník. „Toto riešenie považujem za korektné a dúfam, že k niečomu v tomto duchu dospejeme,“ povedal Sulík.

Podľa neho je nutné najprv dospieť k dohode o tom, že je potrebné pomôcť podnikateľom s platením nájmov a až potom sa bude riešiť, aké percento bude platiť kto.

Opätovne zopakoval, že pomoc štátu musí byť v aktuálnej situácii nielen efektívna, ale aj včasná a dostatočná.

Viac o téme Koronavírus

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, prenájom
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulík bude trvať na štátnej pomoci obchodníkom s nájmami. Načrtol už aj scenár, ako by to mohlo fungovať © SITA Všetky práva vyhradené.