Sulík by mal podľa Tarabu prestať klamať a verejne oznámiť, či zahlasuje za predčasné voľby

0
Sulík by mal podľa Tarabu prestať klamať a verejne oznámiť, či zahlasuje za predčasné voľby

7.10.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík by mal verejne oznámiť, či jeho strana zahlasuje v druhom čítaní za návrh na zmenu ústavného zákona, ktorý by umožnil predčasné voľby. Vyzýva šéfa liberálov nezaradený poslanec a predseda strany Život – Národná strana (Život-NS) Tomáš Taraba.

Výzva od Tarabu pre Sulíka

„SaS nechce svojimi hlasmi podporiť predčasné voľby,“ konštatoval vo videu na sociálnej sieti Taraba po komunikácii s predsedom strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robertom Ficom.

„Sulík chodí vyplakávať po médiách a rozpráva, že je ochotný baviť sa o predčasných voľbách,“ tvrdí Taraba a predsedu SaS poprosil, aby neklamal a za návrh zahlasoval, keď už raz verejne priznal, že si vie predstaviť rokovanie o predčasných voľbách.

Nepomohol Sulíkovi vrátiť sa

Taraba je veľmi rád, že nezahlasoval za odvolanie lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča z funkcie ministra financií, a tým podľa poslanca nepomohol Sulíkovi vrátiť sa do koalície.

„Som rád, že šéf SaS potom o predčasných voľbách rozmýšľal. Pán Sulík, na to je však potrebné, aby ste zahlasovali za môj návrh na zmenu ústavného zákona. Potrebujeme 90 hlasov a bez SaS sa to urobiť nedá,“ uviedol. Zároveň tvrdí, že mu opoziční poslanci vyčítajú, že návrh na úpravu ústavnoprávneho zákona prešiel do druhého čítania.

Viac k témam: Koaličná kríza, Odvolávanie Matoviča, Predčasné voľby, rozpad vlády, Zmena ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulík by mal podľa Tarabu prestať klamať a verejne oznámiť, či zahlasuje za predčasné voľby © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu