Sulík verí, že voľby budú v riadnom termíne v roku 2024. Šéf SaS plne stojí za Hegerovou vládou

12.6.2021 (Webnoviny.sk) – Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík verí, že najbližšie parlamentné voľby budú tie riadne, a to vo februári 2024. Uviedol to vo svojom príhovore v úvode straníckeho kongresu v Pezinku. Doplnil, že štart vlády Igora Matoviča (OĽaNO) bol rozpačitý aj preto, lebo vo vláde boli všetci noví.

Terajšiemu premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽaNO) povedal, že plne stojí za vládou, ktorú vedie. SaS rovnako podľa neho plne stojí za všetkými členmi vlády. Heger na to reagoval slovami, že je to silný odkaz pre Slovensko.

Úspešná a skúsená strana

Sulík pripomenul, že minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) bude čeliť na budúci týždeň odvolávaniu v parlamente. „Jednoznačne Romana Mikulca podporíme,“ zdôraznil.

Ak majú v strane podľa jeho slov niekedy nejaké výhrady, príslušného ministra si pozvú na poslanecký klub. Ozrejmil, že Mikulec prišiel a kládli mu otázky za zatvorenými dverami. „Zodpovedal všetky naše otázky. Výsledkom stretnutia je, že všetkých 13 poslancov stojí za Romanom Mikulcom,“ dodal Sulík.

Predseda SaS vo svojom príhovore poukázal aj na to, že ak sa liberáli dostanú do parlamentu aj v ďalších parlamentných voľbách, bude to po piaty raz. „Radíme sa medzi extrémne úspešné a skúsené strany,“ podotkol.

Predseda vlády vo svojom príhovore priblížil, že na Slovensko čaká veľa výziev a na to je potrebné mať silnú koalíciu, odolnú a húževnatú.

Mikloš by volil SaS

Koalícia podľa neho stojí na dvoch pilieroch. Tým prvým je vláda a jej členovia, a druhým sú poslanci Národnej rady SR. Za kľúčovú považuje podporu v strane a silné zázemie.

Slovensko vstupuje podľa neho do dôležitej etapy, a to do postpandemickej. „V prvom rade nás čaká obnova vzdelávania,“ zdôraznil Sulík. V tejto súvislosti vyjadril podporu ministrovi školstva Branislavovi Gröhlingovi (SaS).

Čestným hosťom na kongrese je okrem premiéra Hegera aj exminister financií Ivan Mikloš, ktorý tiež vystúpil s príhovorom.

Mikloš dnes považuje stranu SaS za najväčšiu záruku toho, „aby sa hranatý s jamkatým nevrátili k moci“. Narážal pritom na šéfov strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica a strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Petra Pellegriniho. Tvrdí, že ak by boli voľby zajtra, volil by SaS.

Viac k témam: kongres strany
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulík verí, že voľby budú v riadnom termíne v roku 2024. Šéf SaS plne stojí za Hegerovou vládou © SITA Všetky práva vyhradené.