Domov Správy Slovensko Sulíkovci sú šokovaní, čo sa Lučanskému udialo a jeho pokus o samovraždu...

Sulíkovci sú šokovaní, čo sa Lučanskému udialo a jeho pokus o samovraždu vyvoláva viacero otázok

30.12.2020 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je šokovaná, čo sa bývalému policajnému prezidentovi Milanovi Lučanskému udialo.

„Je pochopiteľné, že jeho pokus o samovraždu vyvoláva viacero otázok. Ako extrémne dôležitý svedok mal určite čo povedať aj o vládnutí Smeru. Oceňujeme, že generálny riaditeľ ZVJS Milan Ivan vyvodil osobnú zodpovednosť. Veríme však, že zriadiť širokú komisiu na prešetrenie celej udalosti, ktorú navrhuje zriadiť ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, je správny krok, ktorý môže prinavrátiť dôveru v právny štát,” uviedol hovorca liberálov Ondrej Šprlák.

Lučanský, ktorý je väzobne stíhaný v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove, sa v utorok 29. decembra pokúsil v ústave o samovraždu. Jeho stav je kritický. Generálny riaditeľ ZVJS Milan Ivan na stredajšej tlačovej konferencii informoval, že odstupuje zo svojej funkcie. Kolíková chce zriadiť nezávislú komisiu. Pozve do nej aj predstaviteľov opozície, prezidentku, verejnú ochrankyňu práv či zástupcov advokátskej komory.

Viac k témam: Samovražda Milana Lučanského
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulíkovci sú šokovaní, čo sa Lučanskému udialo a jeho pokus o samovraždu vyvoláva viacero otázok © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version