Home ŠPORT Futbal Superligu odsúdil aj anglický FC Everton, klub hovorí o tajnom sprisahaní či...

Superligu odsúdil aj anglický FC Everton, klub hovorí o tajnom sprisahaní či arogancii moci

20.4.2021 (Webnoviny.sk) – FC Everton je s deviatimi titulmi domáceho ligového šampióna štvrtý najúspešnejší tím histórie anglického futbalu. Nefiguruje však v poltucte tímov, ktoré stoja za vytvorením elitnej klubovej európskej súťaže, tzv. Superligy.

Vedenie Evertonu túto svojvôľu mestského rivala FC Liverpool, londýnskych tímov Arsenalu, Chelsea a Tottenhamu, či oboch tímov z Manchestru označilo za prejav absurdnej arogancie.

„Sme smutní a sklamaní, čo vzišlo z iniciatívy našich domácich konkurentov. V čase prehlbujúcej sa medzinárodnej krízy by kluby mali spolupracovať a nachádzať spojenie s ideálmi futbalu a fanúšikmi. Namiesto toho sa tieto kluby tajne sprisahali, aby sa odtrhli od futbalovej pyramídy, ktorá im roky dobre slúžila,“ píše sa vo vyhlásení FC Everton.

„Túto absurdnú aroganciu moci nebude nikto podporovať okrem tých, ktorí vymysleli tento diabolský plán. Odpor nás ostatných je pochopiteľný. Musíme byť vypočutí,“ dodali zástupcovia klubu z Merseyside, ktorý bol v 80. a začiatkom 90. rokov minulého storočia súčasťou absolútnej anglickej špičky.

Viac k témam: superliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Superligu odsúdil aj anglický FC Everton, klub hovorí o tajnom sprisahaní či arogancii moci © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version