Súrodencom Abeovcom sa na olympiáde v Tokiu podaril nevídaný kúsok, zlato získali len krátko po sebe

0
Súrodencom Abeovcom sa na olympiáde v Tokiu podaril nevídaný kúsok, zlato získali len krátko po sebe

25.7.2021 (Webnoviny.sk) – Príbeh ako z rozprávky priniesli nedeľňajšie súťaže v džude na olympijských hrách v japonskom Tokiu. Zlaté medaily totiž získali domáci reprezentanti, delilo ich iba niekoľko minút a z najcennejšieho kovu sa tešila súrodenecká dvojica.

Najprv medzi ženami v kategórii do 52 kilogramov vo finále triumfovala 21-ročná Uta Abeová, ktorá zdolala Francúzku Amandine Buchardovú.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Abeová už o niekoľko minút neskôr sledovala mužské finále do 52 kilogramov, v ktorom jej o dva roky starší brat Hifumi vyzval Važu Margvelašviliho z Gruzínska. A na jej radosť do rodinnej zbierky pribudlo ďalšie olympijské zlato.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021 – 25. júl (fotografie)

Podľa oficiálneho webu OH sa premiérovo pod piatimi kruhmi stalo, že brat so sestrou získali v individuálnych športoch zlaté medaily v rovnaký deň.

“Bez brata by som to tak ďaleko nedotiahla. Neviem, či by som sa vôbec venovala džudu,” hovorila Uta Abeová ešte pred štartom OH v Tokiu. Súrodenci Abeovci v minulosti získali zlaté medaily v rovnaký deň aj na MS 2018 v Baku.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk – Súrodencom Abeovcom sa na olympiáde v Tokiu podaril nevídaný kúsok, zlato získali len krátko po sebe © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie