Suterová triumfovala v zjazde žien a získala zlato, inšpirovala sa legendárnou Vonnovou

0
Suterová triumfovala v zjazde žien a získala zlato, inšpirovala sa legendárnou Vonnovou

15.2.2022 (Webnoviny.sk) – Švajčiarka Corinne Suterová ako víťazka utorkového zjazdu žien na ZOH 2022 v čínskom Pekingu sa na ceste za zlatom inšpirovala Američankou Lindsey Vonnovou. Dvadsaťsedemročná rodáčka zo Schwyzu priznala, že pred utorkovým zjazdom si pozrela viacero videí z minulosti s jazdami najúspešnejšej zjazdárky histórie. „Je mojim najväčším vzorom,“ prezradila Suterová a dodala, že jazdy Vonnovej sleduje pravidelne.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu

Suterová ziskom zlata z MS 2021 aj ZOH 2022 napodobnila práve Vonnovú, ktorá v rokoch 2009 a 2010 rovnako vyhrala zjazd na svetovom šampionáte vo Val d’Isere aj olympijskom vrchole vo Vancouveri. „Sledujem, ako pracovala s telom a ako agresívne absolvovala zákruty,“ pokračovala švajčiarska reprezentantka.

Predbehla o 16 stotín sekundy Goggiovú

Corinne Suterová v utorok zvíťazila s náskokom 16 stotín sekundy pred obhajkyňou zlata Taliankou Sofiou Goggiovou a 0,57 s. pred ďalšou talianskou zjazdárkou Nadiou Delagovou. Suterová sa zároveň postarala už o štvrté švajčiarske zlato zo súťaží v alpskom lyžovaní v Pekingu, predchádzajúce tri vybojovali Beat Feuz v zjazde mužov, Marco Odermatt v obrovskom slalome mužov a Lara Gutová-Behramiová v super G žien.

Ešte žiadna krajina doteraz nemala štyroch rôznych víťazov v zjazdovom lyžovaní na jedných ZOH. Agentúra AP pripojila aj ďalšiu štatistickú zaujímavosť – Švajčiarsko pred Pekingom 2022 získalo olympijské zlato v zjazde mužov aj žien na rovnakých ZOH predtým naposledy pred 50 rokmi v Sappore 1972. Triumfovali tam Bernhard Russi a Marie-Theres Nadigová.

Suterová naberala formu pomaly

„Nemyslím si, že je to prekvapenie. Všetci sme v ostatných sezónach dosiahli viacero úspechov. Úroveň je vysoká, veľký boj u nás je už len o zisk miestenky v olympijskom tíme,“ prezradila Gutová-Behramiová, ktorú v utorok klasifikovali na 16. priečke.

Zlato v zjazde je pre Suterovú aj akýmsi zadosťučinením za príkoria, ktoré musela v ostatnom čase podstúpiť. V septembri 2021 si totiž na tréningu poranila obe kolená a aj keď v kolotoči SP bola od úvodu decembra, formu naberala pomaly a až v druhej polovici januára vyhrala zjazd SP v nemeckom Garmisch-Partenkirchene.

Viac k témam: Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – Suterová triumfovala v zjazde žien a získala zlato, inšpirovala sa legendárnou Vonnovou © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu