Svadba priamo na fronte: Rozhodli sa bojovať za Ukrajinu a zároveň našli svoju životnú lásku

Instagram

Lásku nezastaví ani vojna. Dôkazom toho je ukrajinská „Johanka z Arku“. Túto prezývku získala Evgenia Emerald (31) po tom, ako sa namiesto úteku rozhodla brániť svoju vlasť.

To ešte nevedela, čo ju bude na fronte čakať. Kým sa psychicky pripravovala na ťažké boje, stretla sa s niečím, s čím vôbec nepočítala. S láskou. Informoval o tom web Daily Star.

V bojovej zóne sa spoznala s ukrajinským vojakom Jevgenijom Stipanyukom. Hoci je Evgenia typ ženy, o ktorú by malo záujem množstvo mužov, ona mala oči a srdce iba pre neho.

Kvôli tejto mimoriadne ťažkej situácii si uvedomujú, aký je život krátky. Preto sa s tým „nebabrali“ a vzali sa. Svadba bola v lese neďaleko frontovej línie v Charkove. Išlo síce o čistú improvizáciu, no napriek tomu to patrí medzi najkrajšie momenty ich života.

Evgenia pracovala pred vojnou v klenotníctve. Aj jej sa život obrátil zo dňa na deň naruby. Vďaka svojej odvahe získala prezývku „Johanka z Arku“ a našla osudovú lásku. Bojovnosť a odhodlanie čerstvých novomanželov sa stalo symbolom svetla na konci tunela.