Home Správy Aké sú plány Švajčiarska na zastavenie globálneho otepľovania?

Aké sú plány Švajčiarska na zastavenie globálneho otepľovania?

Švajčiarsko chce byť do roku 2050 klimaticky neutrálnou krajinou.Tamojšia vláda v stredu oznámila, že si tento cieľ stanovila „na základe vedeckých zistení“, ktoré vlani zverejnil výbor odborníkov Organizácie Spojených národov (OSN) na klímu.

Do roku 2050 „by Švajčiarsko nemalo vypúšťať viac skleníkových plynov ako je možné absorbovať prirodzene alebo technickými prostriedkami,“ oznámila vláda v stanovisku.

Prečítajte si, ako môžete 11 jednoduchými spôsobmi šetriť vodu

Ostatné krajiny, medzi nimi i Veľká Británia, Francúzsko a Švédsko, si cieľ uhlíkovej neutrality zakotvili v zákone. Očakáva sa, že takto bude na budúci rok konať aj Nemecko.

Koniec fosílnych palív?

Zníženie skleníkových plynov na nulu si podľa vedcov vyžaduje výrazné zmeny v hospodárstve krajín a takmer úplný koniec spaľovania fosílnych palív.

Je to však jediný spôsob, ako v tomto storočí zastaviť globálne otepľovanie, aby nepresiahlo hranicu 1,5 stupňa Celzia v porovnaní s teplotou pred industrializáciou.

Zdroj: Webnoviny.sk – Švajčiarsko chce menej skleníkových plynov, plánuje sa stať klimaticky neutrálnou krajinou © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version