Svet dosiahol veľmi smutný míľnik, koľko ľudí zomrelo na koronavírus? Aká je situácia na Slovensku?

0
Svet dosiahol veľmi smutný míľnik, koľko ľudí zomrelo na koronavírus? Aká je situácia na Slovensku?

Počet ľudí, ktorí vo svete zomreli v dôsledku nákazy novým koronavírusom, presiahol hranicu dva milióny. Podľa dát Johns Hopkins University, ktorá vedie štatistiky v súvislosti s vírusom, sa tak stalo v piatok.

Svet dosiahol tento smutný míľnik v čase, keď sa štáty úporne usilujú o vakcináciu svojho obyvateľstva. Bohaté krajiny ako USA, Veľká Británia, Izrael, Kanada či Nemecko už zaočkovali desiatky miliónov ľudí. Inde vakcinačné programy ledva začínajú.

Viac o téme: 5 vecí, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa koronavírusu alebo ho ľahšie prekonať

Mnohí odborníci z oblasti zdravotníctva predpovedajú ďalší ťažký rok v krajinách ako sú Irán, India, Mexiko alebo Brazília. Tieto štyri krajiny majú dokopy zhruba štvrtinu z celosvetového počtu úmrtí. Najvyšší počet obetí na svete evidujú Spojené štáty americké, kde úrady potvrdili takmer 390-tisíc úmrtí.

Situácia na Slovensku

Najvyššia februárová hodnota prírastkov chorých na koronavírus podľa PCR testovania bola práve z utorka 23. februára, kedy pribudlo 3547 nakazených osôb. 30. decembra bol tento prírastok najväčší, kedy bolo zistených 6515 nakazených.

Graf má stále rastúcu krivku. Celkový počet úmrtí do 23. februára je 6775.

Zdroj: korona.gov.sk

Zdroj: Webnoviny.sk – Svet dosiahol veľmi smutný míľnik, na koronavírus zomrelo už viac ako 2 milióny ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu