Domov MAGAZÍN Svet pozná meno nového najstaršieho muža planéty, kedy a kde sa narodil?

Svet pozná meno nového najstaršieho muža planéty, kedy a kde sa narodil?

Najstarším mužom na svete sa stane 111-ročný bývalý učiteľ z anglického grófstva Hampshire. Boba Weightona, ktorý sa narodil 29. marca 1908, vymenujú za nového držiteľa rekordu po tom, čo cez víkend zomrel 112-ročný Japonec.

Čitecu Watanabe naposledy vydýchol v nedeľu, len niekoľko dní po prevzatí príslušného certifikátu od predstaviteľov organizácie Guinnessove svetové rekordy.

Weighton z mesta Alton to komentoval slovami: „Necítim skutočnú spokojnosť, pretože to znamená, že niekto iný zomrel. Jednoducho to akceptujem ako fakt.“ Weighton je už pritom najstarším mužom v Anglicku aj v celej Británii. Titul najstaršieho človeka na ostrovoch zdieľa s Joan Hocquardovou, ktorá sa narodila v rovnaký deň.

Prečítajte si, aký recept na dlhovekosť mal najstarší muž planéty

Na svete však žije ešte približne 50 žien, ktoré sú staršie ako britskí rekordéri. Najstaršou osobou na svete je 117-ročná Japonka Kane Tanaka, ktorá žije v domove dôchodcov vo Fukuoke.

Zdroj: Webnoviny.sk – Svet pozná meno nového najstaršieho muža planéty, rekord drží aj vo Veľkej Británii © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version