Taiwanská rýchlokorčuliarka trénovala v čínskom oblečení, chceli ju potrestať

Taiwanský premiér Su Čen-čchang chcel potrestať taiwanskú rýchlokorčuliarku za to, že mala počas tréningu na zimné olympijské hry v Pekingu na sebe oblečenie konkurenčného čínskeho tímu.

Symboly oboch krajín sú momentálne citlivá téma, keďže čínska komunustická strana si dlhodobo robí nárok na Taiwan a zastrašuje ho pravidelným narúšaním taiwanského vzdušného priestoru.

Tridsaťtriročná Chuang Jü-tching, jedna zo štyroch taiwanských športovcov v Pekingu, zverejnila 23. januára na sociálnej sieti video, na ktorom mala oblečené niečo, vyzeralo ako odev s čínskymi symbolmi. Chuang Jü-tching sa neskôr ospravedlnila a video odstránila.

Prečítajte si: Čínske medailistky mali čo vysvetľovať, na odeve mali pripnutý kontroverzný odznak

Taiwanský premiér požiadal tamojšie ministerstvo školstva a športu o udelenie adekvátneho trestu. Uvedený rezort však vyhlásil, že sa neuchýli k žiadnej sankcii, no podotkol, že športovci by si mali byť viac vedomí citlivých čínsko-taiwanských vzťahov.

Zdroj: Webnoviny.sk – Taiwanská rýchlokorčuliarka trénovala v čínskom oblečení, premiér ju chcel potrestať © SITA Všetky práva vyhradené.