Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Futbal ŠPORT

Lietadlo s filipínskymi vojakmi minulo pristávaciu dráhu a zrútilo sa, najmenej 31 ich zahynulo

Zdieľať

4.7.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 4. júla, 16:33

Najmenej 31 ľudí v nedeľu prišlo o život pri havárii vojenského lietadla C-130 na juhu Filipín. Zahynulo 29 vojakov a zomreli aj dvaja zo šiestich zranených civilistov, ktorých zrútené lietadlo zasiahlo. Najmenej 50 vojakov z horiaceho lietadla zachránili.

Filipínsky minister obrany Delfin Lorenzana uviedol, že na palube bolo 92 ľudí, vrátane troch pilotov a ďalších piatich členov posádky. Sedemnásť vojakov je podľa jeho slov nezvestných. Piloti haváriu prežili, ale utrpeli vážne zranenia.

Lietadlo havarovalo krátko pred poludním miestneho času v provincii Sulu, informoval náčelník generálneho štábu filipínskej armády generál Cirilito Sobejana. „Je to veľmi nešťastné,” povedal novinárom. „Lietadlo minulo pristávaciu dráhu a snažilo sa opäť nabrať výkon, ale nepodarilo sa mu to a zrútilo sa,” dodal. Najmenej 50 ľudí previezli do nemocnice a vojaci pátrajú po ostatných.

V prevažne moslimskej provincii Sulu filipínske vládne sily bojujú proti islamistickej skupine Abú Sajjáf.

Viac k témam: filipínska armáda, havária lietadla
Zdroj: Webnoviny.sk – Lietadlo s filipínskymi vojakmi minulo pristávaciu dráhu a zrútilo sa, najmenej 31 ich zahynulo © SITA Všetky práva vyhradené.

Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár