Talianska banka UniCredit dosiahla najlepší kvartálny zisk za desaťročie

MILÁNO 10. mája (WebNoviny.sk) – Talianska banka UniCredit, ktorá je podľa aktív najväčším peňažným ústavom krajiny, vykázala najlepší kvartálny zisk za desaťročie.

Jej zisk za prvý štvrťrok totiž stúpol o 25 percent, keďže banka realizuje plán reorganizácie, ktorý zahŕňa výrazné zníženie nákladov.

Predaj podielu svojej dcére Fineco

UniCredit vo štvrtok informovala, že za január až marec dosiahla zisk 1,39 mld. eur, čo bol rast z úrovne 1,1 mld. eur, na ktorej bol pred rokom.

Výsledky za prvý kvartál banka zverejnila deň po tom, ako ohlásila predaj 17-percentného podielu vo svojej dcére Fineco za vyše 1 mld. eur.

Zlepšenie kľúčových ukazovateľov

Zisk banky rástol v prvom štvrťroku rástol aj na Slovensku a v Českej republike. Konsolidovaný zisk UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia ku koncu marca dosiahol 80 mil. eur, čo znamenalo medziročný nárast o 3,4 %. Vyplýva to z údajov uverejnených skupinou UniCredit.

Banka na českom a slovenskom trhu evidovala v prvom kvartáli zlepšovanie výsledkov pri väčšine kľúčových ukazovateľov.

Čisté úrokové výnosy medziročne stúpli bezmála o 10 % na 141 mil. eur a čisté príjmy z poplatkov a provízií vzrástli o 4,9 % na 40 mil. eur. Naopak, pokles vykázala UniCredit Czech Republic and Slovakia pri čistých príjmoch z obchodovania o 13,4 % na 28 mil. eur.

Viac k témam: banky, UniCredit Bank, zisk
Zdroj: Webnoviny.sk – Talianska banka UniCredit dosiahla najlepší kvartálny zisk za desaťročie © SITA Všetky práva vyhradené.