Taliansko sa snaží naštartovať cestovný ruch, pre turistov zrušilo podmienku povinnej karantény

14.5.2021 (Webnoviny.sk) – Taliansko ruší povinnosť päťdňovej karantény pre návštevníkov z krajín Európskej únie, Izraela a Veľkej Británie. Snaží sa tak naštartovať pandémiou zdevastované odvetvie turizmu pred vrcholom turistickej sezóny.

Taliansky minister zdravotníctva Roberto Speranza v piatok podpísal rozhodnutie umožňujúce návštevu krajiny bez karantény, ak sa turista preukáže negatívnym výsledkom testu na koronavírus. Nové opatrenie nadobudne platnosť v nedeľu.

Viac o téme: Koronavírus

Povinnosť päťdňovej karantény pre obyvateľov Európskej únie Taliansko zaviedlo, aby odradilo turistov od príchodu do krajiny počas veľkonočných sviatkov. Minister zdravotníctva zároveň ohlásil rozšírenie testovania na letiskách v prípade návštevníkov z Kanady, Japonska a Spojených arabských emirátov, ktorí do krajiny aj doteraz mohli prichádzať bez karantény.

V súčasnosti letiská v Ríme a Miláne poskytujú rýchlotesty pri niektorých letoch z USA. Novým nariadením sa táto služba rozšíri aj na letiská v Benátkach a Neapole.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, karanténa, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Taliansko sa snaží naštartovať cestovný ruch, pre turistov zrušilo podmienku povinnej karantény © SITA Všetky práva vyhradené.