Tatar nebodoval, ale jeho Montreal odvrátil vypadnutie. Carolina spečatila svoj postup (video)

0

28.5.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar síce nebodoval, jeho tím Montreal Canadiens však v play-off zámorskej NHL triumfoval na ľade Toronta Maple Leafs 4:3 po predĺžení a stav série 1. kola vyraďovacej časti hranej na štyri víťazstvá znížil na 2:3.

Gól v predĺžení

Habs v tomto súboji viedli už 3:0, ale domácim sa podarilo dotiahnuť duel až do predĺženia. To však netrvalo ani minútu, keďže v 59. sekunde rozhodol o triumfe Monteralu Nick Suzuki.

Slovenský krídelník Tomáš Tatar v uvedenom súboji strávil na ľade 15:14 min, z toho rovnú minútu v presilovke. Bodovo sa nepresadil a prezentoval sa jednou strelou na bránku.

„Po tretej tretine sme boli v kabíne pokojní. Prišli sme sem pre víťazstvo a myslím si, že sme odohrali veľmi kvalitný duel. A gól v predĺžení bol našou odmenou,“ komentoval na oficiálnom webe profiligy brankár hostí Carey Price, ktorý si pripísal 32 úspešných zákrokov.

Šiesty zápas už túto sobotu

Maple Leafs majú ďalšiu šancu na spečatenie postupu do finále Severnej divízie v sobotu, hrať sa bude v Montreale. Na duel by sa malo dostať aj približne 2 500 fanúšikov, čo by boli prvé stretnutia NHL v Kanade od 11. marca 2020 aj s diváckou kulisou.

„Priaznivci si zaslúžia taký veľký zápas. Asi to bude šialené a zároveň skvelé. Neviem sa dočkať, keď opäť nastúpime pred našimi fanúšikmi. Čakáme na to už viac ako rok a teraz je to tu. Šiesty zápas série play-off, v sobotu a proti Torontu. Lepšie to asi vyjsť nemohlo,“ poznamenal útočník Phillip Danault.

Zaujímavosť o predĺžení

Postup do divízneho finále vo štvrtok spečatila Carolina Hurricanes. Na ľade Nashvillu Predators triumfovala 4:3 po predĺžení, celú sériu napokon ovládla 4:2 na zápasy, keď ostatné štyri súboje sa rozhodovali až v extra čase. Vypadnutie Preds sledovalo naživo viac ako 14-tisíc priaznivcov.

Zaujímavosťou je, že predĺženie v Nashville vo štvrtok trvalo iba o sedem sekúnd dlhšie ako v Toronte. Postup pre Hurricanes v ňom spečatil fínsky útočník Sebastian Aho. Súperom Caroliny v ďalšej sérii bude obhajca Stanleyho pohára – tím Tampa Bay Lightning slovenského obranca Erika Černáka.

Viac k témam: hokej, NHL, play-off NHL, Stanleyho pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Tatar nebodoval, ale jeho Montreal odvrátil vypadnutie. Carolina spečatila svoj postup (video) © SITA Všetky práva vyhradené.