Taxikári neevidovali platby od zákazníkov, colníci im uložili vysoké pokuty

BARDEJOV 24. apríla (WebNoviny.sk) – Prešovskí colníci sa počas Veľkonočného pondelka zamerali na kontroly taxislužieb na cestách v Bardejove. Pri kontrolnej akcii zistili porušenie zákona u všetkých kontrolovaných taxikárov, za čo uložili pokuty vo výške takmer 2 300 eur.

Zákon porušili všetci kontrolovaní taxikári

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Colného úradu Prešov Katarína Bebčáková, cieľom kontrolnej akcie bolo zistiť, či taxikári riadne evidujú prijaté platby od zákazníkov a či im následne vydávajú pokladničný doklad, ktorý spĺňa náležitosti podľa zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice.

Colníci sa pri kontrolách zamerali aj na kontrolu povinných dokladov, ktorými sú koncesia na prevádzkovanie taxislužby a preukaz vodiča vozidla taxislužby.

Počas akcie colníci skontrolovali päť prevádzkovateľov taxislužby, pričom nedodržiavanie zákona zistili vo všetkých piatich prípadoch. Za tieto porušenia zákona uložili pokuty vo výške 2 290 eur.

Ide o opakované kontroly prešovských colníkov, ktoré sú zamerané na takýto druh poskytovaných služieb. Aj napriek tomu sa vždy nájdu prípady, keď taxikári neevidujú tržby,“ uviedla Bebčáková.

Neevidovanie tržieb

Vo všetkých piatich zistených prípadoch išlo o nezaevidovanie tržby, či už v elektronickej registračnej pokladnici, alebo vo virtuálnej registračnej pokladnici. V troch prípadoch išlo o prvé porušenie zákona, v ďalších dvoch zákon taxikári porušili opakovane.

V jednom prípade išlo o prvé opakované porušenie zákona a u ďalšieho dokonca o druhé opakované porušenie zákona, za čo bol prevádzkovateľovi okrem pokuty 800 eur uložený aj zákaz poskytovania služby v kontrolovanom taxíku na konkrétne časové obdobie,“ dodala Bebčková s tým, že kontroly taxislužieb budú aj naďalej pokračovať.

Viac k témam: colníci, taxikári
Zdroj: Webnoviny.sk – Taxikári neevidovali platby od zákazníkov, colníci im uložili vysoké pokuty © SITA Všetky práva vyhradené.