Tenisovým rebríčkom naďalej vládnu Djokovič a Bartyová, Tsitsipas sa dostal pred Nadala

9.8.2021 (Webnoviny.sk) – V tenisových rebríčkoch mužov a žien k 9. augustu v porovnaní s minulotýždňovým vydaním nastali na popredných priečkach menšie zmeny. Lídrami vo dvojhre zostali Srb Novak Djokovič resp. Austrálčanka Ashleigh Bartyová.

Slovensko nemá tenistu v najlepšej stovke

V elitnej desiatke rebríčka ATP zostal druhý Rus Daniil Medvedev, na tretiu priečku sa však dostal Grék Stefanos Tsitsipas a na štvrtú odsunul Španiela Rafaela Nadala. Piaty zostal olympijský šampión Nemec Alexander Zverev, šiesty je Rakúšan Dominic Thiem, siedmy Rus Andrej Rubľov, ôsmy Talian Matteo Berrettini, deviaty Švajčiar Roger Federer a desiatku uzatvára Kanaďan Denis Shapovalov.

Slovensko nemá svojho zástupcu v najlepšej stovke, najvyššie je Norbert Gombos na 109. stupienku. Nasledujú Andrej Martin na 118. poste, Jozef Kovalík na 126. mieste, Alex Molčan na 136. priečke a Lukáš Lacko na 197. pozícii.

Halepová vypadla z elitnej desiatky

Medzi ženami zostala druhá Japonka Naomi Osaková, tretia Bieloruska Arina Sobolenková a štvrtá Američanka Sofia Keninová. Z piatej na ôsmu priečku klesla Kanaďanka Bianca Andreescuová, dostali sa pred ňu Ukrajinka Jelina Svitolinová (Monfilsová, pozn.), Češka Karolína Plíšková aj Poľka Iga Swiateková. Deviata je priebežne Španielka Garbine Muguruzová Blancová a na desiatu pozíciu sa prvýkrát dostala Češka Barbora Krejčíková. Rumunka Simona Halepová vypadla z elitnej desiatky a je až trinásta. Úradujúca olympijská šampiónka, Švajčiarka so slovenskými koreňmi Belinda Bencicová, figuruje na 11. stupienku.

Slovenskou ženskou jednotkou je Anna Karolína Schmiedlová na 92. priečke, v druhej stovke sú Kristína Kučová na 115. mieste, Viktória Kužmová na 157. a Rebecca Šramková na 187. pozícii.

V deblových rebríčkoch sú na čele Chorvát Mate Pavič a Belgičanka Elise Mertensová. Filipovi Poláškovi patrí medzi mužmi 12. stupienok a Viktória Kužmová je medzi ženami na 30. poste.

Viac k témam: rebríček ATP, rebríček WTA
Zdroj: Webnoviny.sk – Tenisovým rebríčkom naďalej vládnu Djokovič a Bartyová, Tsitsipas sa dostal pred Nadala © SITA Všetky práva vyhradené.