Testovali sme Lactosolv zameraný na laktózovú intoleranciu: „Zaberá a veľmi rýchlo účinkuje!“ hovoria ženy

0
Testovali sme Lactosolv zameraný na laktózovú intoleranciu: „Zaberá a veľmi rýchlo účinkuje!“ hovoria ženy

Možno ste ani netušili, že v stredoeurópskych a východoeurópskych krajinách trpí intoleranciou laktózy 10 až 20% obyvateľstva. Nejde teda vôbec o výnimočný jav. Je pomerne bežné pociťovať po konzumácii mlieka a mliečnych výrobkov žalúdočné ťažkosti spôsobené neprítomnosťou enzýmu laktáza, ktorý je zodpovedný práve za štiepenie mliečneho cukru – laktózy. Ak sa vám stane, že svoje stravovacie obmedzenia výnimočne porušíte, našťastie pre vás existuje riešenie. Je ním produkt LACTOSOLV®, ktorý v uplynulých dňoch testovalo 50 našich testeriek. Stačí ho užiť spolu s mliečnym produktom a zabezpečiť tak vášmu organizmu bezproblémové trávenie. Zaujíma vás, ako naše testerky hodnotia jeho účinky a či v ich prípade fungoval?

Testeriek sme sa na úvod spýtali, prečo sa prihlásili do testovania produktu Lactosolv?

„Pretože po požití potravín s obsahom laktózy som už dávnejšie pociťovala potiaže spojené s bolesťou brucha nafukovaním.“ (Slávka)

„Pretože už niekoľko rokov mám laktózovu intoleranciu a predchádzajúce produkty mi veľmi nevyhovovali. (Žofia)

„Mám laktózovu intoleranciu až 80%. Prejavovala sa nafukovaním, kŕčmi, hnačkami, bolesťami brucha, zvracaním a celkovo aj zvýšenou únavou.“ (Jana)

„Mám potvrdenú intoleranciu laktózy a chcela som vyskúšať Lactosolv a jeho účinok, aby som si mohla vychutnať rôzne potraviny obsahujúce mlieko.“ (Oľga)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Akčné Ženy (@akcnezeny.sk)

„Pretože produkt, ktorý som užívala doteraz, nebol veľmi účinný. Vyskúšala som ešte jeden, s ktorým som bola spokojná. Teraz viem že Lactosolv je ešte účinnejší ako predošlé dva spomínané…. je to asi tým, že obsahuje viac laktázy – až 17 500 FCC.“ (Oľga)

„Kvôli mojej intolerancii a častému „skrytému“ obsahu mlieka vo výrobkoch.“ (Mária)

„Lactosolv som sa rozhodla otestovať, pretože produkty od konkurencie, ktoré som si kúpila, mi nerobili dobre. Lactosolv je dobrý, som spokojná. Skúšala som s malými dávkami mlieka a mliečnych výrobkov. Kŕče neboli, takže môžem Lactosolv len odporučiť.“ (Jana)

Ďalej nás zaujímalo, či produkt splnil očakávania našich testeriek.

Na túto otázku až 96% testeriek odpovedalo kladne.

Pociťovali ženy žalúdočné ťažkosti po konzumácii mliečnych produktov v prípade, že spolu s nimi zároveň užili aj Lactosolv?

„Iba na pleti, čo ma až tak veľmi netrápi. Bolesti brucha po zjedení mliečnych veci a po užití Lactosolvu som nemala.“ (Mária)

„Mal výborný účinok, potiaže som nemala vôbec alebo skoro vôbec, takže áno, jednoznačne zabral aj pri dávkovaní jedna tableta.“ (Martina)

„Áno, u niektorých jedál, ktoré obsahovali veľa laktózy, sa mi to stalo. Napr. pri parmezánovom rizote alebo šaláte s riadnou porciou balkánskeho syru.“ (Lucia)

„Nie, nespozorovala som ich.“ (Jana)

„Mierne prejavy sa objavili, ale myslím si, že to bolo kvôli tomu, že som Lactosolv užila až po skonzumovaní danej potraviny. Keď som užila Lactosolv pred konzumáciou, tak nie.“ (Oľga)

„Nie. Ustúpila aj hnačka, nadúvanie a ostatné problémy.“ (Jana)

„Iba pri zlom odhadnutí dávky.“ (Žofia)

Zaujímalo nás tiež, aké pozitíva v porovnaní s inými produktmi podobného typu testerky pri užívaní Lactosolvu zaznamenali.

„Veľké pozitívum vidím v rýchlom účinku a v obsahu/množstva laktázy v jednej kapsule. Zatiaľ som na trhu nenašla ďalší výživový doplnok, ktorý by obsahoval toľko laktázy, ako Lactosolv.“ (Oľga)

„Sú tam účinné látky, ktoré dostatočne naštiepia laktózu a je ľahšie taviteľná.“ (Slávka)

„Sú to bielo-žltkasté kapsuly s enzýmom laktáza na lepšie trávenie laktózy a mliečnych výrobkov. Dobre sa prehĺtajú, užívam ich spoločne s jedlom alebo s nápojom, ktorý obsahuje mliečny cukor laktóza. Sú bez výraznej chuti. Je super, že si sama zvolím dávkovanie a užívanie podľa toho, ako potrebujem. Lactosolv je najlepší  v pomere cena-kvalita. S týmto produktom som veľmi spokojná! Môžem teda za mňa len odporučiť.“ (Jana)

„U Lactosolvu mi zatiaľ stačila jedna kapsulka pred mliečnym jedlom, zatiaľ čo pri iných značkách som musela niekedy užiť aj viac kusov.“ (Oľga)

„Aj po jednej kapsule mi pomáhala, nemusela som naraz zobrať viac tabletiek. Pomáha rýchlo a účinne.“ (Nikoleta)

„Rýchlejší účinok, menšie praktickejšie balenie.“ (Viktória)

„Žiadna reakcia po konzumácii mliečnych produktov.“ (Nikola)

„Zaberá a účinkuje veľmi rýchlo.“ (Zuzana)

Odporúčali by testerky Lactosolv aj iným laktózovo intolerantným ľuďom vo svojom okolí?

Až 98% z 50 testeriek by Lactosolv odporúčalo aj ďalej.

Na záver sme naše testerky poprosili, aby zhrnuli svoju celkovú spokojnosť s produktom.

„Tablety sú menšie v porovnaní s klasikou a naozaj som mala pocit, že sa nič nedeje… Žiadne kŕče v bruchu.“ (Daniela)

„Lactosolv je vhodné riešenie pri intolerancii na laktózu. Tabletky sú po ruke, môžete si dopriať aj smotanové zákusky, alebo mliečne polievky v reštaurácii. Doma budem, predpokladám, aj tak používať rastlinne mlieka, ale na návšteve, vonku či u kamošov môžem byť kľudná, že mi nikde nepríde po jedle zle a nebudem musieť, ako detektív zisťovať, či jedlo môžem alebo nie. Odporúčam.“ (Zuzana)

„Lactosolv odporúčam. Samozrejme, treba rešpektovať stupeň intolerancie a nezabudnúť prípravok užiť včas, t.j. s jedlom.“ (Iveta)


„Lactosolv je kvalitný výrobok, ktorý mi pri mojej nulovej tolerancii laktózy umožňuje konzumáciu potravín jej obsahom.“ (Inez)

„Ďakujem pekne za možnosť odskúšať Lactoslov, odteraz ho budem užívať. Zažívacie ťažkosti sa nedajú ignorovať a kto to nezažil, ten to nepochopí :-) Páči sa mi, že nie som povinná užívať ho dennodenne, ale len podľa aktuálnej potreby. Mám ho v kabelke a vytiahnem vtedy, keď to potrebujem. Odporúčam komukoľvek, kto sa trápi rovnako s intoleranciou.“ (Martina)

„Určite odporúčam, pretože odstránil moje najťažšie problémy pri užití laktózy. Jedna, dve tabletky a môžem jesť všetko tak, ako každý iný človek. Konečne bez obmedzení.“ (Mária)

„S produktom som veľmi spokojná, nakoľko mi eliminoval tráviace problémy po konzumácii produktov s obsahom mlieka. Odporúčam každému vyskúšať, kto má laktózovú intoleranciu, príp. alergiu na niektorú zložku z mliečnych produktov. Rýchly účinok a bezproblémové trávenie.“ (Viktória)

Spoločnosť STADA Pharma Slovakia pripravila pre všetky Akčné ženy bonusový darček v podobe zľavového kupónu: AkcnezenyLacto30. Výška zľavy na váš nákup je až 30% a kupón môžete využiť na e-shope do konca júla 2022.

Ak sa chcete o laktózovej intolerancii dozvedieť viac, prečítajte si tento článok. Zaujalo vás toto testovanie a chceli by ste byť súčasťou nejakého ďalšieho? Tak sledujte našu stránku Akčné ženy a Akčné mamy a možno práve vy budete ďalšou vybranou testerkou, ktorá si bude môcť vyskúšať špičkové produkty úplne zdarma.

Obrázky zdroj: archív testeriek, Freepik.

 

 

žiadne príspevky na zobrazenie