Thatcherová nazývala svoje outfity podľa svetových lídrov, niesli meno po Gorbačovovi aj Reaganovi

Bývalá britská premiérka Margaret Thatcherová nazývala niektoré svoje outfity podľa iných svetových lídrov, napríklad Michaila Gorbačova alebo Ronalda Reagana. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na novo zverejnené dokumenty.

Jeden zápis z roku 1990 napríklad uvádza, že počas návštevy na nakrúcaní seriálu Coronation Street (1960) mala oblečený ružový kostým “Chanel Gorbačov“. Rovnaký pritom mala na sebe aj počas londýnskeho stretnutia s Gorbačovom o osem mesiacov skôr.

Pink Chanel Gorbachev

Sila oblečenia

Keď sa Margaret Thatcher v roku 1990 stretla s prezidentom Georgeom Bushom, zaznamenalo sa, že má na sebe jej „čierny nudný oblek“. Názvy kúskov z jej šatníka sa neobmedzoval len na zahraničných vodcov, ktorých obdivovala. Ďalší záznam z roku 1990 uvádza, že nosila „Burgundy Wogan“ pri Bank of England.

Zápisky ukazujú, že niekoľko outfitov nazvala po reportérovi Terry Woganom z BBC.

Wogan outfit

Medzi zverejnenými dokumentami je aj záznam o tom, ako ju ministerstvo zahraničia v roku 1990 varovalo v súvislosti s článkom súčasného premiéra Borisa Johnsona o Európe. Správa vtedajšieho redaktora denníka Daily Telegraph bola totiž podľa nich nepresná.

Dokumenty pochádzajú z Margaret Thatcher Archive Trust, ktorý dohliada na postupné zverejňovanie súkromných písomností bývalej premiérky.

Prečítajte si aj o syndróme včelej kráľovnej, ktorým údajne trpela aj M. Thatcher.

Zdroj: Webnoviny.sk – Thatcherová nazývala svoje outfity podľa svetových lídrov, niesli meno po Gorbačovovi aj Reaganovi © SITA Všetky práva vyhradené. Zroj foto: BBC