Tipsportligové kluby súhlasia s udelením licencie pre HC Slovan Bratislava, ale majú podmienku

30.7.2019 (Webnoviny.sk) – Hokejový klub Slovan Bratislava je opäť o čosi bližšie k účasti v nasledujúcom ročníku najvyššej slovenskej súťaže.

Vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) sa v utorok stretlo so zástupcami všetkých tipsportligových klubov, ktoré sa zhodli na tom, že budú súhlasiť s pridelením licencie bratislavskému klubu pre sezónu 2019/2020.

Podlžnosti a záväzky “belasých”

Podmienkou však zostáva, že do 1. augusta 2018 sa “belasí” musia dohodnúť so všetkými hráčmi a členmi realizačného tímu na vyrovnaní záväzkov.

Vedenie klubu HC Slovan Bratislava v rámci Športovej rady spoločnosti Pro-hokej oznámilo súčasný stav podlžností a záväzkov.

Zo 67 hráčov a členov realizačného tímu je klub dohodnutý so 63 osobami, so zvyšnými štyrmi naďalej prebiehajú rokovania.

Zasadnutie Výkonného výboru SZĽH

Ak chce osemnásobný slovenský šampión hrať Tipsport ligu v nasledujúcom ročníku, musí tieto problémy vyriešiť do štvrtka 1. augusta 2018, kedy sa uskutoční zasadnutie Výkonného výboru SZĽH.

Ambície hrať najvyššiu súťaž predostrel Slovan už minulý týždeň, keď podpísal 21 hráčov a odštartoval prípravu na ľade.

Na spomenutom stretnutí sa jednoznačne odsúhlasil aj vznik Ligovej rady SZĽH, ktorá sa stane riadiacim orgánom najvyššej slovenskej súťaže. Informácie priniesol oficiálny web SZĽH.

Viac k témam: Pro-Hokej, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Tipsportligové kluby súhlasia s udelením licencie pre HC Slovan Bratislava, ale majú podmienku © SITA Všetky práva vyhradené.