5 tipov na knihy, ktoré by mali podľa vydavateľa ženy poznať

0
5 tipov na knihy, ktoré by mali podľa vydavateľa ženy poznať
Foto: Facebook, Absynt - reportážna literatúra

Juraj Koudela a Filip Ostrowski založili vydavateľstvo s cieľom vydávať reportážnu literatúru. Tento rok sa blížia k stému vydanému titulu a neplánujú s tým prestať. Naopak, expandujú na český trh.

Juraj má na starosti grafy či komunikáciu s partnermi, Filip zodpovedá za reklamu a marketing. Ich vydavateľstvo pridalo k úspešnej edícii Prekliati reportéri aj edíciu 100% či Skica. Vďaka jedinečnému záberu a dielam z celého sveta prináša vydavateľstvo Absynt to najlepšie zo svetovej reportáže či myšlienky a pohľady na dôležité témy.

Prierezom z množstva publikovaných absyntoviek je aj Filipov výber, ktorým ponúka akčným ženám 5 tipov na čítanie:

#1 Svetlana Alexijevič – Vojna nemá ženskú tvár

„Táto kniha opisuje ženy vo vojne, no vôbec nie obyčajne… Tieto príbehy vás absolútne opantajú. Aj keď sa to nezdá, vo vojne nebojujú len muži. K tejto knižke mám veľmi osobný vzťah, pretože nám pomohla dostať sa do knižných poličiek nielen v kníhkupectvách, ale aj u vás doma. Navyše, autorka získala Nobelovu cenu za literatúru. A to absolútne zaslúžene.“

https://www.instagram.com/p/BuwQUR3hJHD/

#2 Wojciech Jagielski – Všetky Larine vojny

„Toto je neuveriteľne silný a intenzívny príbeh matky, ktorá sa snaží zachrániť svojich dvoch synov pred vojnou a smrťou. Napriek tomu, že sa s Larou život v žiadnom prípade nemaznal, ona je stále plná elánu a nákazlivej energie. Neuveriteľné… Keby Shakespeare poznal Laru, napísal by príbeh o nej. Verte mi…“

https://www.instagram.com/p/BxRcVI7giQS/

#3 Joanna Connors – Nájdem si ťa

„Vedel som, že tento intímny a krehký príbeh musíme vydať. Autorka knihy Nájdem si ťa sa po dvadsiatich rokoch rozhodla nájsť muža, ktorý ju znásilnil. Nedokážem si ani len predstaviť, koľko odvahy musela Joanna Connors nabrať, aby sa k tomu odhodlala. Dôležité však je, že to spravila, konala, podelila sa o to s čitateľmi a čitateľkami, a pomohla tak nielen sebe, ale aj ostatným obetiam sexuálneho násilia.“

https://www.instagram.com/p/BuOfwvjl3uG/

#4 Ariel Levy – Proti všetkým pravidlám

„Túto knihu z edície 100% si zamilujete od prvých stránok. Veľmi ľahko sa v nej totiž každý jeden človek dokáže nájsť – aj napriek tomu, že sme každý úplne odlišný. Príbeh autorky, úspešnej americkej novinárky, je napísaný tak sugestívne, akoby vám ho hovorila najlepšia priateľka pri pohári vína. A vy ju počúvate, upíjate si z vína a na pár minút je to aj váš príbeh. Nie je to len text o láske a strate, je to text o živote – o tom peknom aj škaredom, divokom aj nudnom. Skrátka o všetkom.“

https://www.instagram.com/p/Bx2Y7KTCQZd/

#5 Edward St. Aubyn – Patrick Melrose: Nerieš to

„Poznáte ten seriál v hlavnej úlohe s Benedictom Cumberbatchom? Tak toto je ich knižné spracovanie. Knihy však vznikli omnoho skôr a už vtedy sa stali obrovským trhákom. Edward St. Aubyn v nich majstrovským štýlom opisuje príbeh chalana, ktorý dospieva v muža, no jeho problémy ho dokážu opantať omnoho viac ako radosti.“

https://www.instagram.com/p/Bw4zflLAkPB/

Prečítajte si aj náš predošlý článok: Recenzia knihy Lukáša Luka – slovenský Woody Allen?

## Tip z redakcie Akčné ženy:

Chimamanda Ngozi Adichie – Všetci by sme mali byť feminist(k)ami

Nigérijská spisovateľka Chimamanda Ngozi Adichie v osobnej knižnej eseji, s ktorou vystúpila na TEDx-e prejavu, ponúka jedinečnú definíciu feminizmu pre 21. storočie. Vychádza predovšetkým zo svojich skúseností a hlbokého poznania rodovej problematiky. Autorka prichádza s neobyčajným pohľadom na to, čo dnes znamená byť ženou, a zároveň nás v príhodný čas povzbudzuje k tomu, aby sme sa nebáli byť feminst(k)ami.

https://www.instagram.com/p/BhWYdJCBIlb/

žiadne príspevky na zobrazenie