Tisíce ľudí v Prahe protestovali proti opatreniam, mnohí nemali rúška (foto)

10.1.2021 (Webnoviny.sk) – V Prahe v nedeľu protestovali tisíce ľudí proti opatreniam, ktoré zaviedla vláda s cieľom zastaviť šírenie koronavírusu.

Vystúpil aj exprezident Klaus

Demonštranti nedodržiavali rozostupy a mnohí nemali rúška. Na podujatí vystúpil aj bývalý prezident Václav Klaus.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 v Česku

“Prišiel som najmä preto, aby som vyjadril svoju bezvýhradnú podporu organizátorom i účastníkom tejto akcie,” uviedol s tým, že podľa neho neexistuje žiadna “zázračná vakcína” a očkovať sa nenechá.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest v Prahe proti vládnym opatreniam (fotografie)

Protest sa oficiálne začal o 14:00 a podľa polície sa na Staromestskom námestí zišlo približne tritisíc ľudí. Zasahovala aj polícia, ktorá zaistila jednu osobu. Porušenia vládnych nariadení oznámia príslušnému úradu.

Kritici tiež nie sú spokojní s očkovaním

Organizátori z iniciatívy Chcípl pes uviedli, že nariadenia vlády spôsobujú viac škody ako úžitku. Žiadajú, aby sa deti vrátili do škôl a otvorenie ekonomiky.

“Cieľom nedeľnej akcie je otvoriť Česko a upozorniť na existenčné problémy podnikateľov a živnostníkov spôsobené polovičatými rozhodnutiami vlády, ktoré nefungujú. Takisto aj na problémy ďalších poškodených skupín od školákov po športovcov,” vyjadrili sa.

Kritici tiež nie sú spokojní s očkovaním. “Očkovanie mal vždy na starosti obvodný lekár, ktorý pozná pacienta celý život. Očkovanie musí byť dobrovoľné a prioritne pre osoby, ktoré to potrebujú a chcú. Existujú očkovacie preukazy a karty pacientov, načo chaoticky vytvárať ďalšie a ďalšie databázy,” namietali.

Na demonštrácii sa zúčastnili okrem iných aj zástupcovia študentov, školských zariadení, športovísk, tanečných škôl, súkromní aj nemocniční lekári.

Viac k témam: pandemické opatrenia, Praha, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Tisíce ľudí v Prahe protestovali proti opatreniam, mnohí nemali rúška (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.