Tisov dom v Bytči sa podľa ministerky kultúry Milanovej nesmie stať pútnickým miestom pre extrémistov

24.2.2022 (Webnoviny.sk) – Tisov dom v Bytči sa nesmie stať pútnickým miestom pre extrémistov. Obhajovanie režimu vojnového Slovenského štátu nemá podľa ministerky kultúry Natálie Milanovej (OĽaNO) miesto v demokratickej spoločnosti. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva kultúry SR (MK SR) Zuzana Viciaňová.

„Dnes sa malo konať v meste Bytča zasadnutie mestského zastupiteľstva, ktoré malo prejednávať odpredaj rodného domu Jozefa Tisa. Listom som preto apelovala na poslancov, aby stiahli tento bod z programu rokovania alebo nesúhlasili s predajom. Žiadosť totiž podalo občianske združenie Slovenský dejepisný spolok, v ktorého pozadí sú ľudia napojení na extrémistické strany,” uviedla Milanová.

Podľa najnovších informácií spolok podľa ministerky stiahol svoju žiadosť o odkúpenie časti rodného domu Jozefa Tisa a nateraz je proces zastavený.

Viac k témam: Extrémizmus, rodný dom Jozefa Tisa
Zdroj: Webnoviny.sk – Tisov dom v Bytči sa podľa ministerky kultúry Milanovej nesmie stať pútnickým miestom pre extrémistov © SITA Všetky práva vyhradené.