Tomáš Jurčo sa po zisku Calderovho pohára vracia do NHL, podpísal kontrakt s „olejármi“

1.7.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejista Tomáš Jurčo sa stal novou akvizíciou tímu Edmonton Oilers v NHL. Držiteľ Calderovho pohára z uplynulej sezóny sa s tímom z kanadskej provincie Alberta dohodol na jeden rok a môže si zahrať aj s jednou z najväčších hviezd súťaže Connorom McDavidom.

Jednocestná zmluva na 750-tisíc dolárov

Dvadsaťšesťročný útočník po zisku Calder Trophy za celkový triumf v AHL v tíme Charlotte Checkers vyjadril nádej pokračovať v kariére v NHL. Na trhu s voľnými hráčmi, ktorý sa v pondelok otvoril, bol Jurčo neobmedzený voľný agent. Napokon dostal jednocestnú zmluvu na 750 000 USD.

Oilers získali do svojich služieb v pondelok aj brankára Mikea Smitha a útočníka Markusa Granlunda. Na druhej strane sa zbavili slovenského obrancu Andreja Sekeru, po ktorom z „waiver listiny“ nechránených hráčov siahol Dallas.

Ako prvý Slovák získal Calderov pohár

Jurčo odohral v uplynulom súťažnom ročníku AHL dovedna 33 zápasov základnej časti v tímoch Springfield Thunderbirds a Charlotte Checkers s bilanciou 12 gólov a 15 asistencií. Oveľa platnejší bol v play-off, kde aj jeho 18 bodov (7+11) posunulo Charlotte k zisku Calderovho pohára.

Zároveň sa stal tretím najproduktívnejším hráčom vyraďovacej časti. Jurčo dosiahol to, čo žiadny slovenský hokejista pred ním. Košický rodák ako prvý Slovák získal Calderov pohár druhýkrát v kariére. V roku 2013 sa mu to podarilo ako súčasť tímu Grand Rapids Griffins.

Jurčo sa dosiaľ naposledy predstavil v NHL v ročníku 2017/2018 v tíme Chicago Blackhawks. V najprestížnejšej hokejovej súťaži na svete stihol odohrať 201 zápasov v Detroite a Chicagu s bilanciou 22 gólov a 28 asistencií.

Viac k témam: Edmonton Oilers, NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Tomáš Jurčo sa po zisku Calderovho pohára vracia do NHL, podpísal kontrakt s „olejármi“ © SITA Všetky práva vyhradené.