NAČÍTAVAM

Type to search

Cyklistika ŠPORT

Tour de France 2019 (21. etapa): Rambouillet – Paríž/Elyzejské polia (video, foto, profil, výsledky, Peter Sagan)

Sita
Share

28.7.2019 (Webnoviny.sk) – Ako každý rok, aj Tour de France 2019 sa skončí slávnostným dojazdom na Elyzejské polia v Paríži, kde sa očakáva špurt o triumf medzi 21:10 až 21:29. Štart etapy je v Rambouillete o 18:05 a na cyklistov čaká 128 kilometrov.

Na Elyzejských poliach sa pôjde osem okruhov, ktoré vyvrcholia najsledovanejším špurtom na svete. Počas záverečnej etapy príde na rad určite aj šampanské a pózovanie celkového víťaza pred fotografmi, keďže o držiteľovi žltého dresu bude už zrejme rozhodnuté.

Vlani sa na Elyzejských poliach v Paríži z triumfu tešil Nór Alexander Kristoff z tímu UAE Emirates. Slovenský cyklista Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) ešte 200 m pred cieľom bojoval o víťazstvo, ale v závere už „nemal nohy“ a skončil na ôsmom mieste.

Ak by aj Sagan etapu nevyhral, tak už je jasná, že si na pódiu po rekordný siedmy raz oblečie zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže.

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na SlovenskuTour de France 2019 – 21. etapa

(Rambouillet – Paríž/Elyzejské polia)

dátum: 28. júla 2019

dĺžka: 128 km

profil: rovinatá

Viac o téme: Tour de France 2019

Program, výsledky a profily etáp
Poradie – žltý dres
Poradie – zelený dres
Poradie – bodkovaný dres
Poradie – biely dres

Viac k témam: Paríž, Tour de France 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Tour de France 2019 (21. etapa): Rambouillet – Paríž/Elyzejské polia (video, foto, profil, výsledky, Peter Sagan) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X