Tour de France prišla o veľkého favorita, Christopher Froome sa v príprave nepríjemne zranil

ROANNE 12. júna (WebNoviny.sk) – Britský cyklista Christopher Froome spadol v príprave pred stredajšou štvrtou etapou na pretekoch Critérium du Dauphiné a nebude súčasťou júlovej Tour de France.

Štvornásobný víťaz „starej dámy“ krátko po incidente zamieril do nemocnice a neskôr jeho tím Ineos potvrdil vážnosť zranenia. Skúsený jazdec utrpel zlomeninu stehennej kosti.

Náraz vo vysokej rýchlosti

Spadol v zjazde vo vysokej rýchlosti a narazil do steny. Potrvá dlhší čas, kým sa opäť postaví na štart pretekov. Bolo to veľmi vážny pád, ktorý ho s určitosťou vyradí z Tour,“ cituje slová tímového šéfa Dava Brailsforda portál BBC.com.

Tridsaťštyriročný Froome štartoval na Critérium du Dauphiné v rámci prípravy pred vrcholom sezóny Tour de France, kde chcel pridať do zbierky už svoj piaty titul. Brit absolvoval v tomto roku zatiaľ iba päť podujatí, na ktorých si nepripísal etapové prvenstvo. Rodák z kenského Nairobi v minulosti trikrát ovládol celkové hodnotenie Critérium du Dauphiné (2013, 2015, 2016) a na konte má aj šesť etapových víťazstiev z týchto pretekov.

Mohol vyrovnať rekord

Zaujímavosťou je, že vždy, ak spomenuté podujatie vyhral, triumfoval aj na júlovej Tour. Výnimkou bola iba predvlaňajšia edícia „starej dámy“. Vtedy uspel po tom, čo bol štvrtý na Critérium du Dauphiné.

Froome mohol v júli na francúzskych cestách vyrovnať historický rekord v počte celkových víťazstiev na Tour de France, ktorý zatiaľ držia štyria cyklisti (Francúzi Jacques Anquetil s Bernardom Hinaultom, Belgičan Eddy Merckx a Španiel Miguel Indurain). Vlani sa pokúšal o dosiahnutie rovnakého cieľa, ale skončil tretí a musel sa skloniť pred kvalitami tímového kolegu Gerainta Thomasa a Holanďana Toma Dumoulina.

Viac k témam: Tour de France
Zdroj: Webnoviny.sk – Tour de France prišla o veľkého favorita, Christopher Froome sa v príprave nepríjemne zranil © SITA Všetky práva vyhradené.