Tradičný ohňostroj v Prahe na Nový rok nebude, ako alternatívu zvolia videomapping

7.8.2019 (Webnoviny.sk) – Pražská radnica v stredu rozhodla o tom, že novoročné oslavy v Prahe sa najbližšie zaobídu bez tradičného ohňostroja. Ako alternatívu zvolili technológiu videomapping.

“Je to ústretový krok nielen voči všetkým občanom metropoly, ktorí sú na prílišný hluk citliví, ale aj pre zvieratá, ktoré každoročne čelia zbytočnému stresu. Verím, že sa nová forma novoročných osláv bude všetkým páčiť, a som rád, že sme sa dnes na nej v koalícii zhodli jednomyseľne,” povedal člen zastupiteľstva Jan Chabr (TOP 09).

O zrušení ohňostroja hovorili na zastupiteľstve už na začiatku roka, medzi alternatívami bola laserová show alebo svetelná show s dronmi. Novoročná projekcia by mala stáť do dvoch miliónov korún. Ide o podobnú sumu, akú dal magistrát na posledný ohňostroj, informuje český portál iDNES.cz.

Videomapping je druh vizuálneho umenia, ktoré sa spravidla premieta na stene domov, ale možno naň využiť takmer akúkoľvek voľnú plochu.

Viac k témam: nový rok, ohňostroj, Praha, Silvester
Zdroj: Webnoviny.sk – Tradičný ohňostroj v Prahe na Nový rok nebude, ako alternatívu zvolia videomapping © SITA Všetky práva vyhradené.