Trenčiansky kraj vyhlásil verejnú súťaž na renováciu Draškovičovho kaštieľa v Čachticiach

0
Trenčiansky kraj vyhlásil verejnú súťaž na renováciu Draškovičovho kaštieľa v Čachticiach

24.4.2021 (Webnoviny.sk) – Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) vyhlásil verejné obstarávanie na renováciu Draškovičovho kaštieľa v Čachticiach. Ako vyplýva z údajov zverejnených vo Vestníku verejného obstarávania, odhadovaná cena zákazky je 1 882 383 bez dane z pridanej hodnoty.

Na obnovu neskororenesančnej národnej kultúrnej pamiatky získal TSK 800-tisícový grant z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru 2014 – 2021.

Komplexná obnova

Takmer pol milióna eur z grantu bude využitých na komplexnú obnovu kaštieľa, jeho sprístupnenie a zatraktívnenie.

Zvyšné grantové financie sú určené pre Trenčianske múzeum v Trenčíne, ktoré v kaštieli rozšíri expozíciu a doplní prvky pre slabozrakých a nevidiacich. Vzniknúť by tu malo tiež turisticko-informačné centrum, kaviareň a kultúrno-kreatívne centrum.

Viacero objektov

Samotná zákazka je členená na viacero stavebných objektov, sú medzi nimi sanácia statiky, výmena výplní otvorov, obnova fasády, ale aj areálový vodovod či dažďová a splašková kanalizácia.

Stavebné firmy môžu svoje ponuky predkladať do 19. mája, podľa súťažných podkladov nie je cena jediným kritériom, 20-percentnú váhu pri rozhodovaní budú mať aj referencie.

História Draškovičovho kaštieľa

História Draškovičovho kaštieľa v Čachticiach sa datuje od roku 1668. Pôvodne neskororenesančný kaštieľ bol vybudovaný na popud chorvátskeho šľachtica Mikuláša Draškoviča, po ktorom nesie aj svoj názov.

Kaštieľ je v súčasnosti pobočkou Trenčianskeho múzea v Trenčíne. Expozície sú venované nielen histórii Čachtíc, ale i spolku Tatrín či neslávne známej grófke Alžbete Báthory.

Viac k témam: granty, kultúrna pamiatka, Trenčiansky kraj
Zdroj: Webnoviny.sk – Trenčiansky kraj vyhlásil verejnú súťaž na renováciu Draškovičovho kaštieľa v Čachticiach © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu