Trnavský arcibiskup Orosch ocenil ružou speváčku Simu Magušinovú, dostala ju za obhajobu kresťanských hodnôt

21.11.2021 (Webnoviny.sk) – Trnavský arcibiskup Ján Orosch ocenil počas tohtoročnej Trnavskej novény Ružou sv. Alžbety hudobníčku Simu Magušinovú za jej príklad a obhajobu kresťanských hodnôt v spoločnosti.

„Spievanie a tvorenie vníma nielen ako záľubu, ale aj ako poslanie a dar od Boha. Rada píše skladby nielen pre seba, ale aj pre iných, prípadne aj pre filmové alebo muzikálové projekty,“ uvádza sa v zdôvodnení ocenenia.

Prejav vďaky

Ocenenie Ruža sv. Alžbety dostali aj viacerí ďalší laureáti ako prejav vďaky za charitatívnu prácu, starostlivosť o trpiacich alebo za vernú službu cirkvi a šírenie jej dobrého mena.

Názov ocenenia odkazuje na sv. Alžbetu Uhorskú, ktorá počas svojho krátkeho života na začiatku 13. storočia pomáhala chudobným, chorým a trpiacim.

Deväťdňové náboženské podujatie

Trnavská novéna je deväťdňové náboženské podujatie, ktoré sa koná už takmer osemdesiat rokov v Trnave. Jej 78. ročník v nedeľu vyvrcholil slávnostnou svätou omšou v Bazilike sv. Mikuláša a procesiou mestom s uctievaným obrazom Panny Márie Trnavskej.

Primátor Trnavy Peter Bročka počas omše prečítal historický záväzok trnavského magistrátu z 20. novembra 1710 o uctievaní Panny Márie Trnavskej, patrónky mesta. Pokračoval tak v novodobej tradícii, ktorú zaviedli jeho predchodcovia v úrade.

Viac k témam: Trnavská novéna
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnavský arcibiskup Orosch ocenil ružou speváčku Simu Magušinovú, dostala ju za obhajobu kresťanských hodnôt © SITA Všetky práva vyhradené.