Trump chce opatrenia proti koronavírusu čo najskôr zrušiť, viac ho zaujíma poškodenie americkej ekonomiky

0
Trump chce opatrenia proti koronavírusu čo najskôr zrušiť, viac ho zaujíma poškodenie americkej ekonomiky

25.3.2020 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump v utorok všetkým pripomenul, že pochádza zo sveta biznisu. Vo vystúpení prenášanom naživo z Bieleho domu televíziou Fox News vyhlásil, že chce čím skôr zrušiť prísne opatrenia na boj proti koronavírusu, pretože je presvedčený, že ich dlhšie ponechanie v platnosti by nezvratne poškodilo americkú ekonomiku, čo sa nesmie stať.

Viac o téme: Koronavírus

Trump zanovito obhajoval teóriu, že kolaps hospodárstva by údajne pripravil o život viac ľudí ako koronavírus, ktorého nebezpečenstvo opakovane spochybňoval.

Uzatvorenie krajiny by vraj zničilo krajinu

Trumpove zvláštne, či minimálne polemické výroky zazneli pritom práve v deň, keď Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) oznámila, že podľa jej očakávaní by sa práve Spojené štáty mohli stať po Číne a Taliansku ďalším hlavným svetovým ohniskom nákazy.

„Takýmto spôsobom zničíte krajinu, ak ju uzatvoríte,“ argumentoval Trump v prenose na Fox News.

„Ak uvrhnete hospodárstvo do veľkej recesie, stratíte viac ľudí (ako z dôvodu nakazenia koronavírusom – pozn. SITA), „ povedal.

Trumpove argumenty

Život by sa podľa Trumpa mal vrátiť do normálu ešte pred Veľkou nocou.

„Treba spraviť toto rozhodnutie. Priniesol som si sem nejaké čísla. Každoročne zomierajú tisíce a tisíce ľudí na chrípku. Ale zato ešte nezatvárame ekonomiku. Každoročne zomierajú tisíce ľudí pri automobilových nehodách,“ pokúšal sa argumentovať Trump.

Viac k témam: COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, epidémia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump chce opatrenia proti koronavírusu čo najskôr zrušiť, viac ho zaujíma poškodenie americkej ekonomiky © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu