Trump odštartoval kampaň k prezidentským voľbám, Sanders nazval jeho príhovor absolútnym nezmyslom

ORLANDO 19. júna (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump v utorok odštartoval svoju kampaň k prezidentským voľbám, ktoré sa uskutočnia na budúci rok.

Politik tak urobil v Orlande na Floride, kde davu podporovateľov povedal, že „od prvého dňa v úrade na neho útočia falošné médiá“ a začali proti nemu „nelegálny boj na čarodejnice“, prostredníctvom ktorého chcú umlčať jeho a tiež jeho voličov.

Šéf Bieleho domu tiež načrtol, čo sa stane, ak nezvíťazí vo voľbách. Vyhlásil, že demokrati „chcú zničiť vás a našu krajinu“. Trump v príhovore znova odmietol „masovú migráciu“ a sľúbil, že počas druhého obdobia „vykorení“ AIDS v USA a zabezpečí lieky na liečbu rakoviny a iných chorôb.

Demokratický kandidát Bernie Sanders vyhlásil, že Trump „je človek, ktorý netuší o potrebách bežných ľudí a musia ho vo voľbách poraziť“. Prezidentov príhovor nazval 90-minútovým „klamaním, skresľovaním a totálnym, absolútnym nezmyslom“.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump odštartoval kampaň k prezidentským voľbám, Sanders nazval jeho príhovor absolútnym nezmyslom © SITA Všetky práva vyhradené.