Trump pomáha zasiať do prezidentských volieb chaos, občanov vyzval k dvojitej voľbe

3.9.2020 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump povedal voličom v Severnej Karolíne, aby v novembrových prezidentských voľbách hlasovali dvakrát. Takéto konanie je pritom nelegálne. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Trump naznačil, že by voliči mali raz odvoliť osobne a druhýkrát prostredníctvom pošty, aby otestovali systém poštového hlasovania. “Nechajte ich to poslať a nechajte ich ísť voliť,” povedal pre vysielateľa WECT-TV šéf Bieleho domu, ktorý bol v stredu vyhlásiť severokarolínske mesto Wilmington za mesto amerického dedičstva z druhej svetovej vojny.

Na prezidenta neskôr zareagoval generálny prokurátor štátu Severná Karolína Josh Stein, ktorý na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že ľudí “nehorázne povzbudil” k porušeniu zákona, len aby si “pomohol zasiať do volieb chaos”. “Uistite sa, že budete voliť, ale nerobte to dvakrát. Urobím všetko, čo je v mojej moci, aby som zabezpečil, že sa v novembri potvrdí vôľa ľudu,” napísal Stein.

Hlasovanie poštou Trump často kritizuje a hovorí o ňom aj nepravdivo, napríklad, že je náchylné na podstatný volebný podvod. Jeho tvrdenia však rázne a opakovane poprelo viacero expertov.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump pomáha zasiať do prezidentských volieb chaos, občanov vyzval k dvojitej voľbe © SITA Všetky práva vyhradené.